WordPress ve Kullanımı

WordPress, PHP ve MySql ile yazılmış olan açık kaynak kodlu bir CMS( Content Management System ) , doğrusu içerik yönetim sistemidir. WordPress günümüzde birçok kişi ve şirket tarafınca kullanılır. Bunun sebebi sistemin süratli olması, Google ve öteki arama  motorları tarafınca süratli index alması, kolay geliştirilebilmesi ve açık kaynak kodlu olmasıdır.

WordPressi Kullanmak Zor mudur?

WordPress piyasada bulunan en kolay yönetime haiz içerik sistemidir. Temel bilgisayar kullanımına hakim olan hepimiz wordpress i rahatça kullanabilir. WordPresste her türlü işleminizi admin açık oturum yardımıyla rahat bir halde yapabilirsiniz.

WordPress ile Ne Tür Siteler Yapılır?

WordPress ile aklınıza gelebilecek her türlü siteyi yapabilmeniz mümkündür. Bunun için doğal ki de tasarım ve kod bilginizin olması gerekir. İnternette günde yüz binlerce kişinin ziyaret etmiş olduğu sitelerin içinde WordPress altyapısına haiz birçok site vardır. Bunlara örnek olarak; blogları, oyun sitelerini, film sitelerini, portalları ve kurumsal siteleri sayabiliriz.

WordPress Ücretli midir ve Iyi mi Temin Edilir?

WordPress tamamen parasızdır. WordPress i indirmek ve sunucunuza oluşturmak isterseniz BURADAN dosyaları temin edebilirsiniz. Başka sitelerden temin ettiğiniz wordpress dosyaları, orijinal sitesinden indirdiğiniz dosyalar kadar güvenilir olmayacaktır. WordPress kurulumu, birkaç temel tema ile kurulmuş olacaktır. Eğer temanızda değişim yapmak isterseniz WordPress admin panelinden GÖRÜNÜM butonuna arkasından TEMALAR ve TEMALARI YÜKLE sekmelerine bastığınızda, ücretsiz bir şekilde sunulan birçok temayı aratabilir ve ön seyretme yaparak deneyebilirsiniz.

Beğendiğiniz temayı gene aynı yerden kurabilir ve ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aradığınız tema, parasız temalar içinde yok ise ücretli wp tema hizmeti veren THEMEFOREST şeklinde internet sayfalarını ziyaret edebilir, burada tema yapımcılarının oluşturduğu temaları belirli bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Ek olarak bu işi ustalaşmış olarak meydana getiren kurumsal firmalara kendinize hususi temalar hazırlatabilirsiniz.

wordpress wordpress kullanmak wordpress siteleri wordpress sitesi worpdress tema yükleme