WordPress Sosyal Medya Eklentileri

Toplumsal medya sitenizin daha geniş kitlelere erişmesi ve sitenizin bilinirliğinin artması açısından oldukça önemlidir. Girdiğiniz blogların birçoğunun toplumsal medyayla birlikte hareket ettiğini görebilirsiniz. Toplumsal medyayı siteleriniz için kullanmak sitenize birçok yarar sağlar. Blogunuzda paylaştığınız ilgi çeken bir içerik, toplumsal medyayı da kullanıyorsanız burada yayılıp, yüzbinlerce ziyaretçinin siteniz hakkında data sahibi olmasını sağlar. Bu parasız reklam anlamına gelir. Sizlere bu yazımızda WordPress sistemi için kullanılabilecek en popüler toplumsal medya eklentilerinden özetlemek gerekirse bahsedeceğiz.

 

Digg Digg Eklentisi

WordPress toplumsal medya eklentilerinin içinde en fazla kullanılan ve devamlı kendini yenileyen bir eklentidir. Bu eklentiyi yazıların sol tarafına yada içeriklerinizin alt veya üst kısımlarına ayarlayıp yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçi okumuş olduğu yazıyı beğenmiş olduğu taktirde kendi toplumsal medya hesabında içeriğinizi sitenizin linkiyle beraber paylaşır. Digg Digg ile Twitter, Feysbuk, Linkedln, Del.ici.ous, Google Plus, Pinterest ve Tumblr benzer biçimde popüler toplumsal medya araçlarının butonlarını kayar menüsüyle beraber sitenize yerleştirebilirsiniz. Digg Digg eklentisi wordpress.org sitesi üstünden bugüne dek ortalama 800.000 kez indirilmiştir.

ShareThis Eklentisi

Sharethis te Digg Digg benzer biçimde hizmet veren bir toplumsal medya eklentisidir. Bu eklentide 120 toplumsal medya hesabına erişim sunulur. Bu eklentisinin öteki toplumsal medya eklentilerine gore artısı butonlarını birçok değişik şekilde sitenize gore ayarlayabilmenizdir, eksi yönü olarak ise toplumsal medyada gösterilen site linkleriniz kısaltma servislerine girerek yayınlanmaktadır.

Social Media Widget

Social Media Widget eklentisi ötekiler benzer biçimde birçok toplumsal medya hesabının butonunu içeriri. Eklentide butonlar daha değişik ve boyutlandırılabilir şekildedir.

Feysbuk Likebox Widget

Bu eklentiyi yalnız feysbuk kullanıyorsanız kurmanızı tavsiye ederiz, bu sebeple birden fazla toplumsal medya hesabı kullanıyorsanız çoklu hizmet veren öteki eklentileri kullanmak sizin açınızdan daha yararlı olacaktır. Bu eklenti yardımıyla Feysbuk sayfanızı ziyaretçilerinize beğendirebilirsiniz, eklentiyi ziyaretçilerin resimlerini de gösterecek şekilde değişik boyutlarda ayarlayıp sitenizde istediğiniz bölgeye yerleştirebilirsiniz.

feysbuk like box ve toplumsal medya wordpress sharethis eklentisi wordpress sitemde toplumsal medya butonları wp digg digg eklentisi