WordPress Site Kurmak Resimli Anlatım

WordPress parasız oluşu, kolay kullanımı ve kurulumu, devamlı güncellenen ve yenilenen arayüzü ve kullanıcı dostu öteki özellikleriyle Webmaster dünyasının dikkatini çeken bir altyapıdır. Dünya’da ve Türkiye’de ki geliştiricilerin de beğenisini toplayan WordPress neredeyse her sektöre uyumlu tema bulma şansının kolay olması sebebiyle de tercih sebebi diyebiliriz. Temaların bulunması kolay olmasıyla birlikte yüklemek, düzenlemek ve yayınlamakta oldukça rahat olduğundan herhangi bir kod vs. bilgisi olmayan kişiler tarafınca da tercih ediliyor.

Adım Adım WordPress Site Kurulumunu Anlatalım.

1.)Ilk olarak bir Domain alan adı belirlemeniz gerekiyor. Ya da belirlediğiniz alan adı üstünden devam etmelisiniz. Domain ile birlikte bide Hosting‘e ihtiyacınız var. 

2.)Buradan Türkçe WordPress Paketini İndirin.

3.) Filezilla programı yada Cpanel’den File Manager (Dosya Yöneticisi) üstünden ZIP içindeki dosyaları public_html içine atınız. (Filezilla üstünden göstereceğim.)

4.)Bu işlemlerden sonrasında aşağıdaki yazı gelecek ve “Yapılandırma Dosyası Yarat” butonuna tıklayın.

5.)Aşağıdaki sayfa karşınıza ulaştığında “Devam Edebiliriz!” butonuna tıklayarak devam ediniz. 

6.)Cpanel üstünden veritabanı Oluşturun. Buradaki konumuzda detaylıca anlatılmıştır.

7.)Aşağıdaki sayfaya geldiğinizde Veritabanı adı, Veritabanı Kullanıcı Adı ve Veritabanı Parolasını girin ve diğerlerini olduğu şeklinde bırakın. 

8.)”Şimdi Kuruluma Başlayabiliriz !” butonuna basınız.

9.)Burada sitenizin giriş şifresini, kullanıcı adını, site başlığını girin ve “WordPress’i Kur” butonuna basın. 

Buradan sonrasında WordPress siteniz kuruldu. Giriş için siteadresiniz.com/wp-admin ile yada siteadresiniz.com/wp-login.php ile giriş yapabilirsiniz. Panele giriş yaptıktan sonrasında yeni WordPress temaları bulabilir ve bu tarz şeyleri değiştirebilirsiniz. Yazılar bölümünden yazı girişi yapabilirsiniz, Kategori ekleyebilirsiniz. Sayfalar bölümünden kontakt, hakkımızda seçimi sayfalar yaratabilirsiniz. Temalar yükleyip, satın alıp, bunlar üstünde değişimler yapabilirsiniz. Eklentiler bölümünden toplumsal medya eklentileri, seo eklentileri vs. yükleyip sitenizi geliştirebilirsiniz. Geriye kalan bir çok ek özellik sizin kod bilginize bakıyor. WordPress kodları düzenleme mevzusunda da güzel bir açık oturum derhal Görünüm sekmesinde ki Düzenleyici kısmına girip temanızın içindeki dosyaların içeriğini görebilir ve değişim yapabilirsiniz.

5 dakikada wordpress oluşturmak filezilla ile wordpress oluşturmak wordpress kurulum resimli ifade WordPress kurulumu