WordPress Simple Tags Eklentisi

Bu kadar güncellemeye karşın arama motorları tarafınca önemi kaybetmeyen Etiket sistemi şuan için de SEO ve SERP şeklinde mevzularda önemini korumaya devam ediyor.

WordPress, bilhassa eklentileri ile malum ve eklentilerin sağlamış olduğu kolaylıklar dolayısıyla Webmasterlar tarafınca çok çok fazla kullanılan bir altyapıdır. WordPress eklentileri de arama motorlarındaki güncellemelere, Webmasterların gereksinimlerine, yeni gelişen teknolojilere ayak uydurmak zorundadır ve bundan dolayı devamlı güncellenmekte, yeni eklentiler çıkarılmaya çalışılmaktadır. Malum ve oldukça fazla taktir toplayan her mevzuda ne olursa olsun bir eklenti vardır. Sitelerin ve yazıların eğer olmazsa olmazı Etiketler için de Simple Tags benzeri olmayan bir eklentidir.

Eklentide bir oldukça özellik bulunup neredeyse tamamı webmasterlar için ehemmiyet arz eden özelliklerdir. Bu eklenti yardımıyla etiketleme işini ve düzenlemesini daha rahat bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Eklentinin özetlemek gerekirse genel ve mühim özelliklerinden bahsedelim.

Auto links tags : Bu özellik yardımıyla etikette bulunan kelimelere otomatik bağlantı verirsiniz. Kısaca mesela yazımızda “simple tags” kelimesi ve  “webmaster” kelimeleri yer aldı, bu tarz şeyleri etiketler kısmına (Simple Tags kullanımdayken) yazdığımızda o yazı içindeki kelimelere etiketlerin linkini verecektir. Kısacası kendi kendine iç bağlantı yapmaktadır. Faydası-zararı tartışabilir sadece aşırıya kaçınılmaması gerektiği kati.

Mass edit terms : Bu özelliği etken ettiğinizde WordPress panelinde Araçlar bölümünde yeni bir etiket düzenleme sistemi görmüş olacaksınız. İşinize yarayabilir kullanışlı bir paneldir.

Click tags feature: Bu özellik yardımıyla etiketler yazı giriş sayfanızın en altında yer alır ve bu sayede kolaylıkla etiketlerinizi girebilirsiniz.

Autocompletion with old input : Etiketlerinizi rahatça girebilmenizi elde eden bir öteki özellik olarak kullanabileceğiniz bu özellik yardımıyla etiketler otomatik tanımlanır ve siz de bu sayede kolayca etiketlerinizi girebilirsiniz.

etiket eklentileri Simple Tags Simple Tags eklentisi wordpress en iyi etiket eklentisi wordpress etiket eklentisi wordpress Simple Tags