WordPress SEO

Günümüzde birçok web sitesi WordPress tabanlı olarak hazırlanıp yayına geçmektedir. Bunun sebebi WordPress sisteminin; Google tarafınca sevilmesi, süratli index alması, açık kaynak kodlu olmasından dolayı her türlü yeniliğe ve geliştirilmeye açık olması olarak sıralanabilir. İnternet sitesine, bilhassa bir bloğa haiz olmak isteyen kişilerin ilk tanışacağı sistem şüphesiz ki WordPress olacaktır. WordPress tanımı ve kullanımı ile ilgili bilgiyi bundan önceki yazımızdan okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise WordPress sistemlerinde, Seo için hangi eklentiyi kullanmamız icap ettiğini göreceğiz.

SEO ( Search Engine Optimization), doğrusu arama motoru optimizasyonu oldukça detaylı ve geniş bir mevzudur. Biz bu yazımızda WordPress için kullanılması ihtiyaç duyulan en popüler eklenti olan All-in-one seo pack eklentisinden bahsedip, iyi mi kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Ilk olarak bu eklentiyi indirmek için Admin panelinizden, Eklentiler ve Yeni ekle sekmesine tıklayıp arama çubuğuna eklentisinin adını yazmanız yada popüler eklentiler sekmesinin en başlangıcında bu eklentiyi görebilirsiniz. Eklenti dosyalarını kurduktan ve eklentinizi etken ettikten sonrasında, genel ayarlar kısmından sitenizin anasayfa başlığı, anasayfa açıklaması ve anasayfa anahtar kelimeleri kısmını doldurmalısınız. Burada izahat kısmına sitenizi tanıtan kısa bir informasyon yazmalı, anahtar kelimeler kısmına ise siteyle ilgili kelimeler yazmalısınız. Mesela akvaryum ile ilgili bir wordpress siteniz var ise anahtar kısmına “akvaryum, akvaryumlar, akvaryum malzemeleri, akvaryum tutarları, akvaryum balıkları, akvaryum süsleri, akvaryum bitkileri” benzer biçimde aşırıya kaçmayacak şekilde sitenizde olan bilgiler dahilinde kelimeler ekleyebilirsiniz. Eklentide bulunan öteki ayarlar aslına bakarsan hazır olarak geldiği için, aynı şekilde kullanabilirsiniz.

All-in-one Seo Pack ve Kullanımı

Eklentinin en mühim özelliklerinden biriside arama motorları için hususi bir alanı olmasıdır. Mesela bir yazı eklerken All-in-one seo pack i topyekün örneksiz bir halde doldurduğunuz zaman, arama motorları tarafınca daha üst sıralarda çıkabilirsiniz. Yazı eklerken yazınızın başlığına uygun bir başlığı eklentiye girmeli, yazı ile ilgili bir kelimelik açıklamayı izahat kısmına yazmalı ve gene yazıyla ilgili anahtar kelimeleri “keywords” kısmına eklemelisiniz.

all in one seo pack wordpress seo eklentisi wordpress te iyi mi seo yapılır worpdress ve seo uygulamaları