Seo Uyumlu Makale Nedir ?

Sektörün kim bilir en mühim ve asla değişmeyen mevzusu olan “Seo” için en mühim mevzuyu anlatacağız bugün sizlere seo uyumlu yazı iyi mi yazılır ? 

Yazı herhangi bir mevzuda informasyon vermek, fikir ve görüşleri aktarmak için yazılan yazılara verilen genel isimdir. İnternette fazlaca fazla bir tek Google’a uzun ve örneksiz yazılar gösterebilmek için mevzunun dışarısına çıkan ve işe yaramayan makaleler görebilirsiniz. Eğer gelen ziyaretçilerinizin sitenizin ismine bakmasını istiyorsanız herşeyden ilkin “işe yarar”, “yararlı” makaleler yazmanız gerekmektedir.

Örneksiz Yazı Nedir ?

İnternette yüzlerce yazı var ve siz yazıyı bir yerlerden alıp yeni yazı olarak girerseniz Google bunu kolaylıkla fark edecek ve size “kopya site” muamelesi yapmış olup (-) puan verecektir. Yalnız yazı değil, eğer bir örneksiz yazı yazmak istiyorsanız makalenizin içinde ne olduğu, eklediğiniz ve kullandığınız görseller, kullandığınız etiketler neredeyse hepsi yazınızın özgünlüğünü etkisinde bırakır.

Seo’ya Uygun Yazı Iyi mi Yazılmalıdır ?

  • Ilk olarak Seo odaklı bir yazı yazıyorsanız ilk dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan koşul yukarıda da anlattığım özgünlüktür. Özgünlük seo uyumlu makaleler de en fazlaca aranan ve en fazlaca dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesidir.
  • Öteki dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan kurallardan bir tanesi de Türkçe yazım kurallarına uymaktır. Eğer uymazsanız hem kullanıcılar açısından hemde arama motorları tarafınca negatif gözle bakılmaya başlanacaktır.
  • Yazı akıcı bir üslupla yazılmalı ve mevzudan, başlıktan değişik mevzulara açılmamalıdır. Ihmal etmeyin ki sitenize giriş meydana getiren ziyaretçilerin sitenizden acele çıkmaması gezinmesi de doğrusu averaj ziyaret süresi de Google açısından mühim bir unsurdur ve bunu ilk olarak makaleler ile sağlayabilirsiniz.
  • Kullanıcının mevzu hakkında merak edebileceklerini kısa kısa başlıklar şeklinde değinmelisiniz. Kullanıcı bir mevzu hakkında sitenizde tüm sorulara yanıt verebilmeli yada mevzu içinde siz bu öteki soruların cevaplarına ulaşabilecekleri bölgeleri göstermeli ve kullanıcıları yönlendirmelisiniz.
  • Başlıklara ve bölümlere ayırın; konunuzda bir fazlaca sorundan bahsedeceksiniz bu tarz şeyleri başlıklara ayırın ve bu sayede kullanıcı bir tek kendi gereksinim duyan bölüme yoğunlaşır öteki türlü uzun bir yazıyı asla okumayacaktır.
  • Anahtar kelimelere yer verin; Anahtar kelimelerinizin kullanımını dengelemeniz gerekmektedir. Ne fazlaca fazla ne fazlaca azca kullanmalısınız. Averaj olarak %2-%4 aralığına yakın olmalıdır . Bunu bir fazlaca seo eklentisi sizlere göstermekte ve mesela %4’ü geçerseniz sizleri uyarmaktadır.
  • Mevzunuzu süsleyin; Yalnız yazı kimsenin dikkatini çekmez, olabildiğince görsel materyaller yada videolarla mevzunuzu süsleyin kullanıcının merakını çekmeye çalışın. Fotoğrafların olmasıda önemlidir tıpkı yazı benzer biçimde fotoğraflarda Google’ın bakış açısından kaçmamaktadır.

 

örneksiz yazı iyi mi yazılır örneksiz yazı nedir ? seo uyumlu yazı ipuçları seo uyumlu yazı iyi mi yazılır seo uyumlu yazı nedir