SEF Link Nedir ?

SEF Bağlantı, açılımı Search Engine Friendly Bağlantı ve türkçe karşılığı ise Arama Motoru Dostu Bağlantı anlamına gelen Google’ın önemsediği hususi bir bağlantı yapısıdır.

Eğer Google’da aramalarda yukarı sıralarda çıkmak istiyor ve bunun sizin için mühim bulunduğunu düşünüyorsanız ilk olarak daha ilkin bahsettiğimiz SERP ve SEO mevzularımızı incelemelisiniz. Bu optimizasyonları doğru yaptıktan sonrasında sıra SEF Bağlantı’in önemine gelecektir. SERP ve SEO işlemlerini yaptığınızda siteniz ister istemez bir sıralama kazanacaktır. Bu sıralama arttıkça daha yukarı çıkmak oldukça daha zorlaşacaktır.

Siteniz iyi sıralamalara yerleştiğinde artık rakipleriniz de minimum bu mevzulara dikkat eden siteler olacak ve bu aşamadan sonrasında iş detaylara kalacaktır. Küçücük görünen detaylar sıralamalarda yer değişimine niçin olabilir. SEF Bağlantı bu detaylardan sayılabilir ve kim bilir detaylar içinde dikkat edilmesi gerekilen en büyük unsurdur.

Eğer SEF Bağlantı’e de dikkat edeceğim diyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan aslen kelimenin anlamında yatıyor. Arama Motoru Dostu Bağlantı vermeniz gerekiyor. Doğrusu eğer mevzu başlığınız “SEF Bağlantı Nedir” ise sizin URL’niz siteadresi.com/=p?5326 yada siteadresi.com/index.php?kategori=3–seflink–.html tarzında olmaması gerekiyor. Daha rahat anlatmamız gerekirse Google sizden URL adresi diye bir yol tarifi istiyor. Siz bu tarifi en rahat şekilde yapmalısınız. Kelimeleriniz karıştıkça içine sayılar, işaretler vs. girdikçe o tanım anlaşılmaz ve başkasının tariflerine ehemmiyet verirler ..

Yalnız tek bir doğru SEF Bağlantı yapısı yoktur. Çeşitli şekillerde SEF Bağlantı yapısı görebilirsiniz. Fakat bunu rahatça görebilirsiniz ki Google üstünde bir kelime aradığınızda gelen cevaplarda muhtemelen örnek verdiğimiz benzer biçimde “siteadresi.com/=?sde5434” benzer biçimde yada benzeri mevzu ile alakasız bir netice çıkmayacaktır. Bu sebeple bunu SERP ve SEO mevzularında da anlattık URL biçiminiz SERP ve SEO mevzularında da önemlidir. Tavsiyemiz daha çok “siteadresiniz.com/kategori/yazi-basligi.html” yada “siteadresiniz.com/yazi-basligi.html” şeklinde olması Google açısından oldukça rahat anlaşılır olarak görülecektir.

sef bağlantı ne işe yarar sef bağlantı nedir sef bağlantı ve seo sef bağlantı’in önemi