Neden WordPress?

İnternette gösterim icra eden sitelerin birçoğu wordpress altyapısını kullanmaktadır. Daha ilkin yazdığımız içeriklerde wordpress in iyi mi bir sistem olduğundan ve iyi mi kullanıldığından buradaki yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda wordpress altyapısının tercih edilme sebepleri, kullanıcıya sağlamış olduğu yararlar ve bir ekip özelliklerinden bahsedeceğiz.

“Wordpress” in Esnek Bir Yapıya Haiz Olması: WordPress her insanın bilmiş olduğu suretiyle PHP dilinde yazılmış bir içerik yönetim sistemidir ve bu sistem açık kaynak kodlarla beraber kullanıcıya ulaştırılır. Bu sayede sistemi kullanan, wordpress altyapısını kullanarak, bilgisi dahilinde sistemi istediği şekle sokabilir ve kendisine emsalsiz bir yazılım oluşturabilir.

Kolay Kurulum: WordPress in kurulumu, öteki script kurulumlarına nazaran oldukça basittir. Mesela; CPANEL kullanan bir şahıs “domain adresi” üstüne dakikalar içinde “wordpress” i kurarak sitesini faaliyete geçirebilir. Manuel kurulumlarda, gene kurulum dosyaları incelendiğinde, temel bilgisayar bilgisine haiz bir kişinin bile kolayca kurulumu gerçekleştirebildiğini görürüz.

Devamlı Geliştirilip, Güncelleştirilmesi: WordPress ilk çıkmış olduğu zamanlarda bu kadar kullanıcıya ulaşacağını tahmin edebilir miydi kim bilir, fakat günümüzde fazlaca yaygın olarak kullanıldığı bir gerçektir. Kişisel sitelerin yanında, kurumsallaşmış birçok şirket bile, web üstünden wordpress altyapısına haiz siteler ile hizmet verebilmektedir. Bu da geliştiricilerin devamlı sistemle ilgilenmesine ve her seferinde sisteme birçok yeni özellik eklemesine niçin olmaktadır. Ek olarak bu şekilde devamlı güncellenen bir yazılımın hackerlara karşı maksimum güvenlik sağladığını söylersek te yanılmış olmayız. WordPress güvenliği için yazmış olduğumuz yazıyı okuyup wordpress tabanlı sitenizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Tema ve Eklenti Seçeneklerinin Fazlalığı: WordPress in tercih edilmesinin en mühim sebeplerinden birisi de üstüne yazılmış olan birçok eklentisinin ve temanın olmasıdır. Bunlara ücretli yada parasız şekilde haiz olmanız mümkündür. Admin panelinden eklentilere ve temalara erişebilir, gene açık oturum yardımıyla FTP ile bağlantıya gerek duyulmadan istediğiniz tema ve eklentilerin kurulumlarını tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz.

cms cpanel ftp php wordpress