LinkedIn Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Günümüzde toplumsal ağlar internet sektörünün olmazsa olmaz unsurudur. Toplumsal medyanın bir öteki mecraları içinde yer edinen linkedin, iş arayan ve işveren kişilerin kullandığı ve iş yaşamı ile ilgili bilgilerin paylaşılmış olduğu toplumsal bir ağdır.

Öteki toplumsal ağlardan pek bir farkı olmayan fakat tek bir ayrımı iş amaçlı kullanılan linkedin, meslektaş gruplar ile kolay yoldan iletişime geçebilme ve rahatça dost edinebilme platformudur.

Dünyanın en geniş ustalaşmış ağlarından birini oluşturan Linkedin’ in kullanımı oldukça basittir. Dost bulma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey e-mail adresiniz üstünden taratma işlemi gerçekleştirmeniz halinde defterinizde kayıtlı halde bulunan insanlarla kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz.

Linkedin ne için kullanılmaktadır?

Linkedin kullanımının temel amacı iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin kolaylıkla iş başvurularını gerçekleştirmesi, Meydana getirilen sunum, dosya ve birçok kitapların rahatça paylaşılabilmesi, Bloglarınızın kolay yoldan reklamını gerçekleştirmek, iş yaşamı ile ilgili mevzularda informasyon alışverişi yapmak benzer biçimde pek fazlaca alanda yarar sağlamaktadır.

Peki, linkedin niçin kullanmalıyım?

Gelişen teknolojik gelişmelerin arkasından artık web ortamları üstünden rahatça iş bulabilme ve iş alımları gerçekleşirken işe alınacak kişilerin profilleri, hesapları ve sayfaları gözden geçirilerek iş alımları gerçekleşmektedir. Hal bu şekilde olunca toplumsal ağlarda ki hesapların ayrı bir önemi olmaktadır. Vatanımızda günden güne belli oranlarda kullanıcı sayısı git gide artış göstermektedir.

Üye işlemlerinizi gerçekleştirirken yapmanız ihtiyaç duyulan tek bir şey kendinizle ilgili bir Cv oluşturmanız olacaktır. Artık ustalaşmış informasyon, fırsat ve düşünce alışverişleri insanlara güvenli bir halde linkedin aracılığı ile ulaşmaktadır. Üye olmanız halinde pek fazlaca işinize yarayacak adımlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Sektör hakkında daha detaylı bilgilere haiz olmak, hedeflerinize kavuşmak ve ustalaşmış kimliğinizi dışarıya yansıtmak amacı ile linkedin olmazsa olmaz bir aracı unsurudur.

Kariyerlerin en iyi şekilde özetlendiği bu platforma sizlerde dâhil olarak işinizi yükseltmek, gelişmek ve yeni girişimlere yönelmek, bilgiyi keşfetmek amaçlı birçok kolaylıklar linkedin yardımıyla kullanıcılara ulaşmaktadır. Ek olarak kişilerin birbirlerine etiketlemesine olanak tanıyarak informasyon alışverişlerinin yaşanmasında hisse sahibi olmaktadır. Özetlemek gerekirse linkedin toplumsal medyanın öne çıkan ağlarından biri olarak yeni girişimlerin keşfetmesinde öncü olmaktadır.

 

linkedin kimler kullanır linkedin iyi mi kullanılır linkedin ne işe yarar linkedin nedir linkedin önemi