Iphone İçin Mobil Uygulama Nasıl Yazılır ?

Cep telefonlarında akıllı sisteme geçiş, kuvvetli işletim sisteminin konumlandırılmasıyla mobil uygulamalar artık yaşamımızın olmazsa olmaz unsurlarından olmuştur. Herhangi bir yazılım programı bilmeden de mobil uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür. Bunu elde eden birçok web sitesi var. Bu sitelerin bir kısmı parasız destek sağlarken, bir kısmı da belli bir ücret karşılığında mobil uygulama veriyor. Bu programlar yardımıyla mobil uygulamanızı yaparak sanal âlemde kendinize emsalsiz bir yer edinebilirsiniz. Bunlardan bazılarını tanıtırsak;

Good Barber: İos ve Android için geçerli bir platformdur. 16-32 dolar arası bir ücret talep ediliyor. 350 ikon, 600 Google yazı fontu, 9 renk seçimi ile mobilinizi kişiselleştirebilirsiniz.

The AppBuilder: Etkinlik, broşür, personel ve alan kişi odaklı bir mobil uygulama diyebiliriz. Kullanıcılar tek ekranda iki değişik uygulamayı takip edebilir. Uygulamaları istediğiniz zaman şifreleme sistemiyle de koruyabilirsiniz. Çevrimiçi uygulama yardımıyla uygulama alanı başlatılarak sistem içinde ne olduğu doldurmaktadır. Ücret ise diyalogla belirlenmektedir.

Mobile Roadie: Bu platform yardımıyla iOS ve Android uygulamaları her insanın yapabileceği sadeliğe indirilir. Toplumsal medyadan iletişimleri geçirme edebilen, medyayı daha etkin kullandıran misyonları bulunmaktadır. Blog içeriklerini de uygulamaya eklemesinde destek olmaktadır. Bir uygulama geliştirdiyseniz onu kendi cihazınızda da kullanabilirsiniz. Bu sisteme ise Mobile Roadie Connect deniyor. Bu uygulama parasız olsa da, öteki uygulamalarla düşünüldüğünde aylık ödemesi 125 dolardan başlıyor, özelliklerine bakılırsa yükselebiliyor.

Appery.io: İos VE Android haricinde Windows için de mobil uygulama yapılabilmektedir. Bulut şeklinde çalışan bir sisteme haizdir. Download ve upload ise görevleri haricinde kalıyor. Fare ile uygulamanızı sürükleyerek sistem ara yüzü çalışabilir. Bu görsellikse daha kolay emek harcama yapmanızı sağlıyor. Hususi eklentilerinize de açık bir uygulama sunmaktadır. Fiyatı ise ilk denemeye başlamanız parasızdır. Sadece özellikleri çoğaltmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekiyor.

Appy Pie: ‘Kendin Yap’ prensibiyle çalışan bulut tabanlı bir mobil uygulamadır. Tek bir tuşa basarak arayabilirsiniz. Buluşma programı sistemine de haizdir. Ek olarak blogları, web dokümanlarını entegre edebileceğiniz özellikleri bulunmaktadır. GPS ile de takip etme imkânı sunmaktadır. Daha birçok özelliği ile tutulan bir mobil uygulamadır. Başlangıçta parasız olup, özelikler talep edildiğinde ödeme yapılmaktadır.

Bu örnek mobil uygulamalar haricinde AppMachine, GameSalad, BiznessApps mobil uygulamalarını da sayabiliriz.

İphone için mobil uygulama iyi mi yazılır iphone için uygulama yapımı iphone uygulaması yapmak iphone uygulaması yazmak