iPad 3 Çıkış Tarihi Netleşiyor

Tasarımı tamam, yazılımı da…   Peki iPad 3‘e ne süre dokunabileceğiz?

Apple hemen hemen kati bir tarih açıklamasa da  Tayvanlı tedarikçileri, ilk etapta 4 milyon tane üretilmesi beklenen iPad 3 için geceli gündüzlü çalışmaya başladı. Hatta bazı tedarikçiler üretimi geciktirmemek için Noel tatillerini bile yarıya indirdi.

Varsayım

Apple mevcut ürün gamının satışlarını manipüle etmemek adına hemen hemen resmi zamanı söyleniş etmemiş olsa da daha önceki iPhone 3gs, iPhone4 ve iPad lansmanlarını göz önüne alarak bazı varsayımlarda bulunmak  mümkün.

Peki Apple iyi mi hareket edecek?

En kıymetli teknoloji şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple‘ın efsaneleşmiş CEO’su Steve Jobs, ürün lansmanları için cuma günlerini tercih etmekteydi.  Ek olarak Tayvanlı üreticilerin hareketlenmesi ve Google’ın tablet pazarına “üretici” sıfatıyla gireceğini açıklaması da bizlere  Apple tarafının iPad3 için süre yitirmek istemeyeceğinin sinyallerini veriyor.

Tahminler

İlk etapta 4 milyon iPad3 ile biriken talebi karşılama niyetinde olan firmanın üretim için gerekseme duyacağı zamanı hesap edip,  Jobs efsanesinin rüzgarından da yararlanmak isteyebileceğini düşünürsek 24 Şubat 2012 Apple için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Zira bu tarih hem Steve’in doğum günü hem de cuma.

Senaryoyu birazcık daha derinleştirelim.

Çeşitli ürünlerinde yaşanmış olan problemler ve Samsung ile olan pazar rekabeti, Apple’ı iPad3 için “minimum hata riski” ile  ilerlemeye itebilir.  Kontrol süreçlerini uzatabilecek bu karar, piyasada oluşan talebi ve yükselen beklentiyi çok da fazla fazla ertelemek istemeyen Apple için lansman tarihini en geç Mart 2012 sonuna öteleyecektir.

Hangi senaryo işlerse işlesin iPad3, 2012’nin ilk çeyreğinde son kullanıcı ile buluşacak ve tablet pazarındaki rekabete yeni bir boyut kazandıracak…

ipad 3 ipad 3 Türkiye ipad3 çıkış zamanı ne süre