İnternet Hızı En Yüksek Ülkeler

İnternet hızı, günümüzde tüm dünyada önemsenen ve her gün yeni teknolojilerden dolayı daha yüksek web hızlarına gerekseme olmaması da kaçınılmaz hale geliyor.

Sizlere bu yazımızda 2013 raporlarına bakılırsa İnternet Hızı En Yüksek 3 Ülke‘yi sayacağız. Sadece öteki ülkelere bakmadan ilkin sizlere Türkiye’de ki Averaj İnternet Hızından bahsedelim. Türkiye’de web ve teknoloji alanındaki gelişmeler dünyayı neredeyse 5 yıl geriden takip ettiğini çoğumuz biliyoruz. Bu durumda İnternet hızının yüksekliğini sıralarsak Türkiye’nin sıralamasını bulabilmek için birazcık aşağı sıralara inmemiz gerekiyor. Averaj 40-50. sıralarda yer değiştiren Türkiye geçtiğimiz yıla oranla %65 web hızını arttırarak averaj 5Mbps kullanıma çıkmayı başarmıştır.

İşte İnternet Hızı En Yüksek 3 Ülke Sıralaması 

1.)Hong Kong

Eğer web sizin hayatınız olmuşsa ve zamanınızın çoğunu web başlangıcında kullanıyorsanız olmanız ihtiyaç duyulan ülke Hong Kong. Ilk olarak devlet olarak teknoloji ve internete kuvvetli destek yatırımlarıyla malum Hong Kong herhangi bir içerik sınırlamasının olmaması ile de takdir toplamayı başarıyor. Aslolan mühim olan devletin desteklediği, içeriklerin yasaklanmadığı bu ülkede averaj İnternet Hızı 54.1 Megabit olması. İşte bu yüksek hız ile Hong Kong şuan bu birinciliği elinde tutuyor.

2.)Cenup Kore

Eğer 2013 öncesi raporları bulma şansınız olursa bu listelerde de Cenup Kore’nin sıralamasını fazlaca fazla kaybetmediğini hatta bazen bu listede 1. sıralara çıktığını görebilirsiniz. Bilhassa online oyunlar mevzusunda dünyanın en fazlaca dikkat çeken ülkesi bulunduğunu çoğumuz biliyoruz. Online oyunlara hususi TV kanalı bile olan Cenup Kore’de dolayısıyla internete ehemmiyet veriliyor. Cenup Kore’de averaj İnternet Hızı 48.8 megabit ek olarak 100 megabitlik netin 57 Tl’ye denk gelmesi süratli web kullanılımını arttırıyor.

3.)Japonya

Fark ettiyseniz tüm İnternet Hızının yüksek olduğu ülkelerde ciddi anlamda bir devlet desteği bulunmaktadır. Japonya da teknoloji ve elektrik mevzusunda gelişmeyi ulusal bir hedef olarak gördüğünden dolayı web hızına ehemmiyet vermektedir. Japonya da averaj  42.2 megabit web hızı ile 3. sıradaki yerini alıyor.

Özetlemek gerekirse öteki ülkelerin de İnternet hızlarını sıralayalım.

4.)Letonya (Averaj 37.5 Megabit)

5.)Romanya (Averaj 37.4 Megabit)

6.)Belçika (Averaj 37.2 Megabit)

7.)İsviçre (Averaj 32.4 Megabit)

8.)Bulgaristan (Averaj 32.1 Megabit)

9.)İsrail (Averaj 30.9 Megabit)

10.)Singapur (Averaj 30.7 Megabit)

 

en yüksek web hızına haiz ülke web hızı İnternet Hızı En Yüksek Ülkeler türkiyede web hızı türkiyede averaj web hızı