Google Plus ve Üyeliği

Google Plus Nedir?

Google Plus çeşitli paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir toplumsal ağdır. Google Plus’ın öteki toplumsal ağlar ile bazı benzerlikleri olabilir. Örnek vermek gerekirse Twitter benzer biçimde sizi takip eden takipçileriniz olabilir ve hesabınızda Feysbuk benzer biçimde video ve fotoğraf eklemesi yapmış olup onları paylaşabilirsiniz. Bu biçim benzerliklerin olmasının yanında Google Plus’ın kendine hususi bir kullanıcı kitlesi vardır ve emsalsiz bir yazılıma haizdir.

Google Plus, ilk çıkmış olduğu zamanlarda birçok uzman tarafınca başarısız olacağı mevzusunda hemfikirdi, fakat sonrasında Google Plus’ın dünyada birçok kullanıcı tarafınca kullanıldığı ve başarı göstermiş olduğu gözlemlenmiştir.

Google Plus’ın öteki toplumsal ağlardan değişik olduğu özelliklere özetlemek gerekirse değinelim. Bunlardan ilk aklımıza gelen “hangout” özelliğidir. Hangouts hususi durumunun en belirgin yanı ise çoklu video görüşmeleri yapılabilmesidir. Bu özelliği ile tüm dünyada video görüşmesi yapmak isteyen dost grupları ve konuşma yapmak isteyen kişiler tarafınca kullanılmaktadır.

Google Plus kendi içinde birçok Google ürününe toplumsal bir hal aldırmıştır ve yalın bir halde kullanıcılarına sunmuştur. Fakat bunun yanında birçok kullanıcı Google Plus’ın oldukca karmaşık bulunduğunu düşünerek kullanmamaktadır.

Google Plus’a Üye Olmak

Daha ilkin herhangi bir Google ürünü kullandıysanız o hesabı kullanarak Google Plus hesabı açabilir yada herhangi bir Google ürünü kullanımı yapmadıysanız plus.google.com linkini kullanarak kayıt olmaya başlayabilirsiniz. Kayıt formunda sizden istenen detayları eksiksiz olarak doldurduğunuzda Google Plus hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt esnasında rahat bir gizyazı kullanmanız, daha evvelinde kullanılan bir kullanıcı adı oluşturmanız ve doğrulama kodunu yanlış girdiğiniz taktirde kayıt işlemi esnasında hata verecektir. O yüzden bu formu sizden istenen şekilde doldurmanız ehemmiyet teşkil etmektedir. Google Plus hesabınız açıldığında ise öteki toplumsal ağlardaki benzer biçimde profilinizi istediğiniz benzer biçimde düzenleyebilirsiniz.

google ın toplumsal ağı google plus google plus hangouts özelliği google plus ile video konuşma google plusa iyi mi üye olurum