Google Adsense’e Nasıl Başvurulur?

Google Adsense’e Iyi mi Başvurulur?

Adsense, Google’ın sunmuş olduğu bir reklam hizmetidir.  İnternette gösterim icra eden birçok internet sayfası Adsense reklamlarını kullanmaktadır. Hem güvenilir olması, hem de geri dönüş oranlarının iyi olmasından dolayı webmasterlar tarafınca tercih edilir.

Adsense Reklamlarını Hangi Siteler Kullanabilir?

Adsense reklamlarını kullanmak için ilk olarak sitenizin tamamıyla oturmuş, informasyon verici içeriklere ve belli bir ziyaretçi potansiyeline haiz olması gerekir. İlk çıkmış olduğu zamanlarda Adsense hesap verme mevzusunda seçici davranmasa da, web sitelerinin çoğalması ile beraber günümüzde her siteye onay vermemektedir. Ek olarak telif hakkı içeren herhangi bir yazı, içerik, programı web sitenizde kullanırsanız hesap almanız bir fazlaca zorlaşabilir.

Adsense’e Müracaat

Ilk olarak her Google hizmetinde olduğu benzer biçimde Adsense hesabına başvurmak içinde bir Gmail hesabına ihtiyacımız vardır. Gmail hesabınız yoksa BURADAN kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Arkasından Gmail hesabınızla beraber Google Adsense Müracaat Sayfası ‘na girmelisiniz. Burada ilk olarak kendi kişisel bilgilerinizi (ad, soyad, telefon, adres,e-posta…) eksiksiz ve doğru bir halde doldurmalısınız. Site adresinizi de yazdıktan sonrasında kesinlikle müracaat formunda bulunan Hizmet Şartlarını okuyun. Eğer siteniz ile ilgili bir problem bulunduğunu düşünüyorsanız bu şartları gore sitenizi yeniden düzenledikten sonrasında başvurunuzu tamamlayın. Başvurunuzu tamamladıktan sonrasında Adsense sitenizin, Adsense reklamlarını yayınlamaya uygun olup olmadığını denetledikten sonrasında size pozitif yönde yada negatif bir yanıt verecektir. Eğer aldığınız yanıt negatif ise probleminin niçin kaynaklandığını araştırıp yeniden müracaat yapabilirsiniz. İlk onayı geçmişseniz Adsense hesabınıza girip oradan kod oluşturup sitenize eklemeniz gerekiyor. Bu aşamada reklamlar sitenizde boş olarak gözükecektir. Bunun amacı Adsense’in sitenizle ilgili daha detaylı detayları toplamak istemesidir. Eğer siteniz Adsense politikaları ile uyumlu ise reklamlar gözükmeye adım atar ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

adsense hesabı adsense hesabı almak google adsense google adsense reklamları