Fiziksel Sunucu Nedir ?

Fizyolojik Sunucu (Dedicated) sanal sunuculardan değişik olarak donanım paylaşımı yapılmadan size hususi sunucu satışı icra eden firmaların kiraladığı sunucu tipidir.

Bu yazımızda sizlere Fizyolojik Sunucu Nedir, Fizyolojik Sunucu ile Sanal sunucular arasındaki farklar nedir, niçin fizyolojik sunucu alınmalı şeklinde temel sorunlara değinip cevaplamaya çalışacağız.

Fizyolojik sunucu paylaşımlı olarak sunulan sistemlerden değişik bir sunucu tipidir. Mevzunun en altında niçin bu tip sunucuyu seçmeniz icap ettiğinin nedenlerini paylaşacağım. Fizyolojik sunucular Hosting firmaları tarafınca sunulan donanımlar üstünden gerçekleşir. Düzgüsel Hosting paketlerinden satın alırsınız bağlandığınız server’da bir fazlaca site barındırılır.

Buda kimi zaman problemler yaşamanıza, geç açılmalara niçin olabilir. Yada kullandığınız trafik Hosting paketleri için fazla olabilir. Bu mevzularda kurumsal firmalarla kurumsal çözümler üretmek zorundasınız. Fizyolojik sunucular bir server’ın, donanımın bir kişiye hususi olarak kiralanmasıdır. Co-location gelebilir aklınıza sadece burada donanımı siz satın almıyorsunuz . Hosting firmaları sizlere donanım seçeneklerini ve kiralama bedellerini sunar. Siz istediğiniz donanım ile sunucunuzu çalıştırabilirsiniz. Özetlemek gerekirse donanım tamamen şirket tarafınca karşılanmaktadır.

Burada şunu söylemek zorundayız, fizyolojik sunucularda genel anlamda büyük trafiği olan mühim siteler barındırılır. Dolayısıyla sizde eğer bir siteniz için fizyolojik sunucu kiralamak istiyorsanız emeklerinizin boşuna gitmemesi adına kesinlikle kurumsal firmalar ile çalışmalısınız. Herhangi bir sorunda şirket size lüzumlu çözüm önerilerini sunabilmelidir. İsimtescil kendisini kanıtlamış bir Domain-Hosting firmasıdır ve isterseniz fizyolojik sunucu kiralamak seçeneklerimize bakabilirsiniz.

Niçin Fizyolojik Sunucuları Tercih Etmelisiniz ?

  • Süratli büyüyen, güncel trafiği fazla olan siteleriniz için Vds’lerin yetmediği anlarda tek çözüm fizyolojik sunucu kiralamaktır.
  • Sitenize meydana getirilen saldırılarda düzgüsel hosting paketleri güvenlik açısından sorun yaratabilir. Firmanız size lüzumlu yardımı yapamayabilir. Fizyolojik sunuculardaki gelişim tamamen size bağlıdır. İsterseniz IP banlama hakkınız vardır.
  • Denetim tamamen sizin elinizdedir.
  • Paylaşımlı sunucularda kullanamadığınız yazılımları kullanmanız gerekiyor.
  • İstediğiniz işletim sistemini ve yönetim panelini kullanma şansınız oluyor.
fizyolojik sunucu fizyolojik sunucu avantajları fizyolojik sunucu kiralamak fizyolojik sunucu ne işe yarar fizyolojik sunucu nedir