En Popüler Chrome Eklentileri

Chrome; Google’ın üretip geliştirdiği bir web ağ tarayıcısıdır. 2 Eylül 2008 tarihinde web kullanıcılarına sunulmuştur. Güvenlik açıkları ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına geliştiricileri tarafınca devamlı güncellenmektedir. İlk çıkmış olduğu andan itibaren arkasında Google’ın olmasından dolayı fazlaca fazla sayıda kullanıcıya ulaşmıştır. Google Chrome kullanıcılarına değişik türde birçok eklenti seçeneği sunmaktadır. Bu yazımızda Google Chrome’da eklentilere iyi mi ulaşabileceğinizi ve bu eklentiler içinde en popüler olanlarına özetlemek gerekirse göz atacağız.

Google Chrome Eklentilerini Nereden Yüklerim?

Chrome eklentilerine ulaşmak ve tarayıcınıza yükleme yapmak için ilk olarak Chrome’u açmalı ve sağ üst köşede bulunan üç çizgi şeklinde özelleştirme butonuna tıklamalısınız. Burada oluşturulan menüden Araçlar ve Uzantılar sekmelerini tıkladığınız vakit eklentilerinizin yüklü olduğu sayfaya gideceksiniz. Herhangi bir eklenti yüklü değilse bu sayfa boş gözükecektir. Eklenti yüklemesi yapmak için “Daha çok uzantı edinin” linkine tıklamalı ve Google Chrome Eklenti Sayfası’nı açmalısınız. Burada popüler eklentileri kategorik şekilde görebilirsiniz ve istediğiniz eklentileri aratarak tarayıcınıza yükleyebilirsiniz. Biz sizler için Chrome için fazlaca sayıda kullanıcının kullandığı bazı popüler eklentileri ele alacağız.

Google Drive: Dosyalarınıza birçok yerden erişebilir ve bu dosyaları istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Ek olarak bu eklenti yardımıyla birçok dosya tek bir yerde depolanabilir.

Google Haritalar: Dünyanın birçok yerinde bulunan işletmelerin bilgilerini, nerede olduklarını, yol tariflerini, paylaşılmışsa fotoğraflarını ve emek harcama saatlerine dahi erişebilirsiniz.

Quick Note: İnternette gezinirken aklınıza gelen, hatırladığınız yada unutmak istemediğiniz bir bilgiyi bu minik not defterine not edebilirsiniz.

Gmail Çevrimdışı: Bu eklenti adından anlaşıldığı şeklinde web bağlantınız olmadığı zamanlarda Gmail hesabınıza erişim yapmanızı sağlar.

Angry Birds: Hepinizin bilmiş olduğu kızgın kuşlar oyununu bu eklenti yardımıyla istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Ortalama 10 milyon şahıs Chrome’da Angry Birds uygulamasını kullanmaktadır.

Adblock: Chrome tarayıcısı ile gezdiğiniz internet sayfalarındaki tüm reklamlar bu eklenti yardımıyla engellenmiş ve size gözükmemiş olur.

chrome kullanıyorum eklentileri nereden indiririm chrome un popüler eklentileri google chrome eklenti sayfası