En Pahalı Domain Uzantıları

Domain uzantıları tamamen web sitesinin amacı doğrultusunda belirlenmektedir. Bundan dolayı öncelikli olarak web sitesinin içinde ne olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Genel içeriğe uygun olarak belirlenecek olan bir domain adı, ek olarak uygun bir uzantı ile de desteklendiği takdirde, kullananların siteye erişimi ve devamlı olarak kullanımı da desteklenmiş olacaktır. Domain uzantıları pek oldukça çeşitten oluşmaktadır.

Pek oldukça çeşit uzantıdan olan domain uzantıları, web sitesinin içinde ne olduğunun genel, organizasyon, mahalli ya da erişkin içinde ne olduğu  barındırması benzer biçimde özelliklerine gore, değişim göstermektedir. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan temel nokta; domain uzantısının alınacağı web sitesinin genel içinde ne olduğu ve canlı bir medya yayınının olup olmaması benzer biçimde durumlardır.

Genel içerikli web sitelerinin uzantısı göz önünde bulundurulduğunda; .com uzantısının daha oldukça tercih edilmiş olduğu ve düzgüsel olarak daha oldukça kullanışlı ve kullanıcıya hitap edici bir özellik edinmiştir. Bu uzantının fiyatı ise averaj olarak değerlendirilebilir. Elbet ki hosting yada alan adı sağlayıcı firmaların oldukça daha ucuz uzantıları, kullanıcılara sunmuş olduğu görülebilir.

Yeni hizmete sunulan ve öteki domain uzantılara oranla oldukça yüksek bir fiyatın istenildiği uzantı olan .xxx erişkin içinde ne olduğu; öteki bir ifade ile 18 yaş ve üstü bireylerin kullanabileceği türden web site içeriklerine yönelik alınmış alan adları için kullanılabilecek bir uzantı olduğu bilinmektedir. Bu uzantının yanı sıra gene düzgüsel ve .com uzantısı ile doğru orantılı olarak nitelendirebileceğimiz bir öteki domain uzantısı olan .mobi daha oldukça cep telefonlarına hususi hazırlanmış içerik barındıran internet sayfaları için kullanılabilmektedir.

Genel olarak kullanılan domain uzantılarından .com uzantısından sonrasında en oldukça tercih edilenler olarak değerlendirdiğimizde; .net ve .org uzantılarına dikkat edebilirsiniz. Bu uzantılardan bilhassa .net bir çok kez .com uzantısı yerine ya da alternatifi olarak tercih edilebilir. Fakat fiyat bakımından ele aldığımızda; her iki uzantı ve en oldukça tercih edilen .com uzantısının da fiyat bakımından ortalama olduğu ve averaj fiyatlara haiz olduğu görülebilir. Son zamanlarda daha oldukça gündeme gelen popüler olmaya başlamış olan bir öteki uzantı ise .tv uzantısı; daha oldukça online görsel gösterim sunan internet sayfaları için tercih edilebilir niteliktedir.

domain uzantıları domain uzantıları tutarları en pahalı domain uzantıları pahalı domain uzantıları