e-Ticaret Akademi Girişimcileri Ağırlıyor

İstanbul Informasyon Üniversitesi e-ticaret kulübünün organize etmiş olduğu e-Tecim Akademi etkinliğini geçen yıl olduğu benzer biçimde bu yıl de destekleyen isimtescil, 11 Kasım Pazar günü genç girişimcilerle buluştu.

Elektronik ticaretin hızla geliştiği günümüzde, ekosistemin yeni girişimcilerini desteklemeye devam eden isimtescil.net, Akademiye Ana Sponsor olmasının yanı sıra, altyapı tarafındaki birikimini de etkinlik bünyesinde düzenlenen bir oturumda katılımcılara paylaştı.

10 Kasım – 15 Aralık 2012 tarihleri içinde sektörün mühim isimlerini, girişimciler ile buluşturacak olan  e-Tecim Akademi,  etkinlik süresince kendi alanında uzmanlaşmış pek fazlaca  konuşmacıya yer vererek,  e-ticarete adım atmak isteyen gençlere  “bu yolda nelerle karşılaşabileceklerini”  aktarmaya çalışacak.

Geçtiğimiz yıl da isimtescil‘in Ana Sponsorluğunu üstlendiği etkinlik, averaj 400 girişimci adayını, profesyonellerle buluşturmayı ve bu sayede sektörün doğru birikimlerle ivmelenmesi adına “edinim paylaşımını” tabana yaymayı hedefliyor. 

Sektörle direkt ilgili pek fazlaca genç girişimci ile aynı atmosferi paylaşmak oldukça coşku vericiydi.  İsimtescil olarak e-ticaret sektörünün büyümesini önemsiyoruz.  Akademiye sponsor olmamız da bu yüzdendir. Çoğu zaman firmalar sponsor olacakları mecrada kaç şahıs için görünür olacaklarına yada kısa – orta vadeli satış potansiyellerine odaklanıp, karar verirler. Biz akademiye bu mantıkla yaklaşmadık.  Bizim için Türkiye’de e-ticareti ana kanalda büyütecek olanlar buradaki genç arkadaşlarımız. Onların bir araya gelmesi ve bir şeyleri tartışıyor, konuşuyor olması fazlaca mühim.  Akademi faaliyetini sürdürdüğü müddetçe destek vermekte kararlıyız.

Webrazzi, MedyaNet, ReklamStore ve SDN benzer biçimde pazar ağırlı olan web oluşumlarının da destek verdiği Akademi, 16 Aralık gecesi düzenlenecek sektörel bir kokteyl ile kapanışını meydana getirecek.

 

 

data üniversitesi e-ticaret e-ticaret akademi etkinlik sponsorluk