Domain Parking

Domain Parking Nedir?

Domain parking alan adının haiz olduğu organik ziyaretçi kaynağından faydalanarak domaini parka çekip para kazanmaya denir. Örnek olarak eskiden internet sayfası kurulu olan bir domaini kapatmaya karar verirseniz, sitenin haiz olduğu hit yardımıyla bir süre daha para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için ise domaini reklam şirketine yönlendirmeniz gerekmektedir.

Domain parking yaparak para kazanmak isteyenlerin bir öteki faydalanmış olduğu yöntem ise; yanlış yazım ve söyleniş hatalarını içeren domainleri hususi olarak bulup bu tarz şeyleri parkinge çekmektir. Örnek olarak; bir İngilizce kelimenin, Türkçe okunuş domainini alıp parkinge çekebilir yada oldukça büyük, oturmuş hite haiz bir domainin ne şekilde yanlış yazılacağını klavyede deneyip bu harflerden oluşan domainleri alıp parkinge çekebilirsiniz.

Domaini Iyi mi Park Ederim?

Domain park etmek için ilk olarak  domain parking hizmeti veren bir şirkete ücretsiz bir şekilde üye olmanız gerekiyor. Bu firmalar içinde en büyük ve güveniliri olan SEDO‘yu tavsiye edebiliriz. Sedo’ya üye olmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Üyelik işlemini tamamladıktan sonrasında park etmek istediğiniz domainleri eklemeli ve parking işlemini başlatmalısınız.

Domain Parking ile Para Kazanırmıyım?

Eğer trafiği yüksek ve oldukça sayıda Domain parka çekmişseniz para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için ise parka çektiğiniz domaine ziyaretçinin gelmesi ve parking şirketi tarafınca sitenizde oluşturulan reklamlara ziyaretçilerinizin tıklaması gerekmektedir. Ek olarak parka çektiğiniz domainlerinizi gene Sedo’nun oluşturduğu park sayfasında satışa çıkarabilir ve domaini almak isteyen müşterinizle daha kolay bir halde kontakt kurabilirsiniz. Dipnot olarak reklamları tıklamaya kesinlikle teşvik etmemeli ve kesinlikle kendiniz tıklama yapmamalısınız. Aksi halde meydana getirilen sıkı denetimlere takılır ve parking sisteminden atılırsınız. Minimum ödeme limitine ulaşırsanız ödeme talep edebilir, ödemenizi paypal yada banka havalesi yöntemiyle isteyebilirsiniz.

domain parking nedir domain parking ve para kazanmak sedo parking sedo ve domain parking