C Class IP Nedir ?

Bilhassa SEO mevzularında adını çokça duyduğumuz C Class Ip Nedir ? Ne işe yarar ? Niçin bu kadar önemlidir ? şeklinde sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız.

C Class Ip Nedir ?

Ip adresleri A, b, c, d, e olmak suretiyle 5 tane gruba ayrılır. Bunlardan en mühimleri A ve B class Ip’ler olsa da maaliyetleri pahalı olduğundan dolayı pek fazla tercih edilmezler. Sadece Google’da sıralama açısından oldukça büyük rekabetler içine giren firmaların tercihi kesinlikle A ve B Class Ip’ler olmalıdır. Sadece daha küçük çaplı rekabetler ardında olan ve Google açısından kıymet görmesine karşın tutarları makul seviyelerde olan C Class Ip’ler Webmasterlar tarafınca daha oldukça tercih edilmekte.

Mesela bir IP Adresi Düşünelim : 88.264.83.62

Bu IP Adresini gruplara bölelim 1.Kısım/2. Kısım/3. Kısım/ 4. Kısım diyelim. İşte bu durumda 3. Kısım olarak yer edinen şu demek oluyor ki “83” olan kısım bizim C Class Ip çözümlememiz için mühim olan bölümdür. Başka bir örnek olarak IP adresi verelim mesela: 77.485.83.68 Burada 3. kısım aynı olduğundan dolayı örneklerdeki IP Adresleri aynı C Class Ip’ye haizdir. Sadece 88.264.82.62 şeklinde bir örnek verdiğimizde buradaki 3. Kısım değişik olduğundan dolayı 2 örnek değişik C Class Ip’lere haizdir diyebiliriz.

C Class Ip Niçin Önemlidir ?

Ilk olarak niçin bu kadar harcamaya girelim, uğraşalım, hostinglerimizi değiştirelim derseniz tek cevabı var ” Google İçin “.

Bildiğiniz şeklinde Google sitelerin aramalardaki sıralamalarını SEO kurallarına gore sıralıyor. Bununla beraber da bu kaliteyi ayakta tutabilmek ve herhangi bir hileye yer vermemek için bu kurallarda değişimler yapıyor güncellemeler getiriyor. Biz sıralamalarda ilerlemek için backlink alıyoruz, bulmaya çalışıyoruz yada kendi sitelerimizde backlink ağı meydana getirmeye çalışıyoruz. Bu durumda işte IP adresleriniz ne kadar değişik olursa bu sizin için oldukça daha büyük avantaj. Şu demek oluyor ki C Class Ip’lerinizin bile aynı olduğu 100lerce backlink yerine A yada B Class değişik Ip’lerden alınan 5 bağlantı kim bilir sizi daha iyi yere getirecektir. Sadece A ve B Class Ip maaliyeti fazla olduğundan webmasterlar Seo Hostinglerdeki C Class Ip’lerden satın alıp rahatça bir ağ oluşturuyor ve daha doğru SEO işlemleri yapmış oluyor.

c class ip kullanımı c class Ip ne işe yarar c class Ip nedir c class ip önemi c class ip’nin seoya katkısı