Bloglardan Para Kazanılır mı?

Bloglardan para kazanmak için günümüzde en oldukca uygulanan iki tip modelden birini seçebilirsiniz. Bunlardan birisi kendi yazdığınız bloglara aldığınız reklam gelirleridir, bir diğeri de ücret karşılığında başkalarının bloğunda yazarlık yapmaktır. Birçok blogcu tarafınca para karşılığı yazı yazdırmak etik bulunmaz. Bundan dolayı bloğun aslolan amacı, bloğu yazan kişinin yazdığı mevzular ile alakalı düşüncelerini öğrenmektir. Fakat gene de birçok blog bu şekilde dışarıdan blog yazarlarının yazdığı yazıları kendi bloglarında yayınlamaktadırlar.

Bloglarda en oldukca kullanılan para kazanma modeli reklam ve sponsorluktur. Bir ekip büyük kurumsal firmalar bloğun mevzusu ile ilgili size sponsor olabilir yada siz reklam şirketleri ile çalışıp bloğunuzda gösterilen reklamlardan tıklanma başına para kazanabilirsiniz.

Blogcular tarafınca en yaygın kullanılan reklam Google Adsense reklamlarıdır. Adsense’e kayıt olmak için yazımızı inceleyebilir ve detaylı informasyon alabilirsiniz.

Ek olarak standart reklam modelleri haricinde kaliteli bir bloğa sahipseniz, başka web sitelerinin tanıtım yazılarını sitenizde yazarak o şekilde de ücret kazanmanız mümkündür. Bu şekilde sitesini tanıtacağınız kişiler yazınızda minimum 1 tane bağlantı almak şartı ile size reklam verebilir.

Blogdaki reklamlardan hatırı sayılır şekilde paralar kazanmak için ise tuttuğunuz bloğun hakikaten bilinir ve kaliteli olması gerekmektedir. Sitenize gelen ziyaretçi okumuş olduğu içerikten informasyon alabilmelidir. Onun haricinde yalnız para kazanmak amacı ile oluşturulmuş blogların birçoğunda öteki web-sitelerinde verilen bilgiler verilmektedir ve ziyaretçiler bu biçim sitelere girmiş olduğu benzer biçimde çıkmaktadır.

Mesela moda ile ilgili bir bloğunuz var diyelim ve yazdığınız yazılarda birçok şahıs tarafınca takip ediliyor. Belli bir süre sonrasında ne olursa olsun moda ile ilgili iş icra eden firmalar yada şahıslar sizinle irtibata geçip bloğunuzdan reklam almak isteyecektir. Bu yüzden blog içeriğinizi devamlı güncel tutmalı ve takipçilerinize hiçbir yerde olmayan değişik, örneksiz bilgiler vermelisiniz.

blog ve para kazanmak bloga reklam almak bloguma iyi mi reklam alırım blogumdan ne kadar para kazanabilirim