Apple İphone 5S

Apple firmasının, 19 Eylül 2013 günü dünyaya tanıttığı ve tanıtımdan 9 gün sonrasında piyasaya sürdüğü İphone 5S ve İphone 5C modelleri, vatanımızda de 3 büyük GSM operatörü Vodafone, Avea ve Turkcell tarafınca satışa sunulmuştur.  Şirket hem de vatanımızda ilk sanal mağazasını 1 Kasım 2013 tarihinde açarak yeni çıkardığı modellerle beraber online olarak satışa adım atmıştır. Apple ın sanal mağazasına http://store.apple.com/tr sitesinden ulaşabilir ve Apple’ın ürettiği birçok ürünü süratli bir halde temin edebilirsiniz.

ABD Birleşik Devletleri’nde çıkmış olduğu gün ortalama 650 dolara satışa sunulan 5S, Apple’ın Türkiye online mağazasında 2149 TL den satışa sunuldu. Bu fiyat telefonun 16 GB lık modeli için geçerlidir ve 64 GB lık modeliyle içinde ülkemizdeki fiyatıyla ortalama 600 TL lik bir fark bulunmaktadır. Ek olarak 5S modelini Apple’ın sitesinden havale ile almak isterseniz averaj 100 tl indirimle telefona haiz olabilirsiniz. Siteden bir tek 5S ve 5C ürünlerini değil; İphone, İpod, Mac ve İpad ürünlerini ve aksesuarlarını alabilirsiniz. ABD’de 549 dolara satışta olan bir öteki yeni akıllı telefon modeli 5C nin ise ülkemizdeki satış fiyatı 1849 TL. Cihaza taksitle haiz olmak isteyen teknoloji severler ise GSM şirketlerinin 24 ay süreli taksitlerinden faydalanabilirler. Bu sayede İphone 5S‘in 16 GB lık modelini 24 ay süresince aylık 119 TL ödeyerek temin edebilirler.

Apple’ın online satış sitesinde sunmuş olduğu mühim özelliklerden birisi de, satıştan görevli ustalaşmış kişilerle birebir video konferansı yapabilme ve Apple ın ürünleriyle ilgili kafamıza takılan her türlü suali yöneltebilmemizdir. Bu sayede almak istediğimiz ürünlerle ilgili öğrenmek istediğimiz bilgileri öğrenebiliriz. Siteden alınan ürünler stokta bulunuyorsa en erken 5 ila 7 iş günü içinde gönderiliyor. İstediğimiz aygıt yada renk seçeneği stoklarda bulunmuyorsa bu süre 3 haftaya kadar uzayabiliyor. Ek olarak Apple sanal mağazasından alınan ürünlerin 235 TL ve üstünde olması durumunda herhangi bir kargo tutarı ödemenize gerek kalmaz.

Şirket, ülkemizdeki satış grafiğinin bir fazlaca yükselmesinden dolayı, 2014 senesinde Türkiye’de ilk mağazasını Sıkıntılı Center’da açmayı planlıyor.

apple sanal mağaza apple store iphone 5c fiyatı iphone 5s fiyatı