Android Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Google‘ın Android piyasasında yapmış olduğu o büyük adım Play Store‘dan sonrasında durmak bilmeyen Android Piyasası için iyi mi uygulama geliştirebilirsiniz bunu anlatıcaz.

Google, Android piyasasının yükselmesindeki kim bilir en kemik nedenlerden bir tanesidir. Ilk olarak öteki platformlarla karşılaştırıldığında senelik 25$ benzer biçimde fiyatla diğerlerine nazaran daha ucuz olması yeni geliştiricilerin ilk tercihi olmasının sebeplerinden bir tanesi. Bununla birlikte Google yalnız yeni geliştiricilere değil sektörün “iyi”lerine de 3.5+yıldıza ve 5.000+ download sayısına haiz kullanıcılara Nexus One yada Droid telefonlarından bir tanesini armağan ederek kullananların gözündeki puanını arttırmayı başarıyor. Dolayısıyla siz yeni bir geliştiriciyseniz hem 25$ benzer biçimde düşük kayıt tutarı, ek armağanları hem de şuanda pazarın çoğunu elinde tutması sebebiyle Android’i seçebilirsiniz.

Android geliştirici olmak için yukarıda bahsettiğim 25$ benzer biçimde bir tutarı verdiğinizde Google açısından problem ortadan kalkmış olacaktır. Buradan sonrasında her şey sizin Java dilini ne kadar kullanabildiğinize bakacaktır. Öğrenmesi kolay ve geliştiriciler açısından sevilen ve dost canlısı bir programlama dili olarak görülmektedir. Android pazarında güzel paralar kazanabilmek için ilk olarak yenilikçi fikirlere ihtiyacınız var bunun haricinde tamamen her şey kendinizi yazılım alanında geliştirmenize bağlıdır.

Android programlama geliştirme için öncelikli olarak bir kaç derleyici programı kurmanız gerekiyor. Bu sayede yazdığınız uygulamaları bilgisayar ortamında görme şansınız olur.

Yapmanız gerekenleri sıralayalım;

1.) Bilgisayarınıza Eclipse Kurun

Eclipse bilhassa yeni başlayanlar için kullanımı rahat ve bununla beraber uzman içinde kullanılabilen detaylı ve kullanışlı bir derleyicidir.

Eclipse İndir

2.)  Java JDK İndirin

Jdk 5 kurmanız gerekiyor bunu buradan indirmeniz gerekiyor.

3.)Android SDK Araçları

Android sdk araçlarını buradan indirebilirsiniz.

 

android uygulama geliştirmek android uygulaması iyi mi yapılır android uygulaması iyi mi yazılır android uygulaması yapmak