Alexa Değeri Nasıl Düşürülür?

Alexa Nedir?

Alexa 1996 yılının Nisan ayında faaliyete geçmiş, ABD Kaliforniya merkezli, Amazon.com a bağlı olarak kurulmuş ve web sitelerinin trafiğiyle ilgili informasyon veren bir web sitesidir. Alexa, internet sayfalarını çözümleme edip, sitenin bulunmuş olduğu ülke ve dünya genelinde bir sıralama oluşturur. Bir sitenin alexa sıralaması ne kadar düşükse, site o denli kıymetli ve fazla ziyaretçiye haizdir. Örnek olarak Alexa global kıymeti 2.100 olan bir site, 39.000 olan bir siteden daha değerlidir.

Sitelerin Alexa Kıymetini(Alexa Rank) Iyi mi Öğrenebilirim?

İnternet sitelerinin Alexa değerlerini öğrenmek için; ya www.alexa.com adresine girerek, arama çubuğuna kıymetini öğrenmek istediğiniz sitenin adresini yazabilir ya da tarayıcınıza Alexa Toolbar ı yükleyerek, girdiğiniz her sitenin kıymetini bu vasıta çubuğu yardımıyla öğrenebilirsiniz.

Bu minik eklenti yardımıyla girdiğiniz her web-sitesinin dünyadaki kıymetini, ülkesindeki kıymetini, sitenin almış olduğu backlinkleri, sitenin geçmişte iyi mi göründüğünü ve sitenin hangi anahtar kelimelerden hit aldığını görebilirsiniz.

Alexa Kıymetini(Alexa Rank) Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Kullandığınız web tarayıcınıza Alexa Toolbar yükleyebilirsiniz. Alexa, bilgilerini, sitenizi ziyaret eden Alexa Toolbar yüklü kullanıcılara gore düzenler. Kısaca sitenizi ziyaret eden web kullanıcılarının Alexa Toolbar kullanımı sizin için yararlı olacaktır. Türkiye’de bu vasıta çubuğunun kullanımı fazlaca azca olmasından dolayı, sizin bile Alexa Toolbar ı kurup sitenizde bu şekilde dolaşmanız Alexa’yı düşürmenize büyük katkı elde edecektir.
  • Kaliteli içeriğe haiz webmaster forumları yada bloglarından bağlantı yada reklam alabilirsiniz. Webmaster sitelerinden aldığınız bağlantı yada reklamlar, sitenize webmasterların girmesine niçin olacaktır, düzgüsel web kullanıcılarına oranla webmasterların Alexa Toolbar kullanma oranı yüksek olduğundan, Alexa değeriniz gözle görülür bir halde düşüş meydana gelir.
  • Sitenizin içeriklerini, kaliteli ve kolay okunması mümkün şekilde oluşturun. Her yazıya bir tane fotoğraf ve video eklemeye çaba gösterin. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde daha uzun zaman geçirecektir. Alexa sitede uzun süre kalan ziyaretçilere gore de değerlendirme yapar.
  • Toolbar şeklinde gene faydası olabilecek Alexa Rank Widget aracını kurun.
alexa nedir alexa rank düşürme şekilleri alexa rank nedir alexa toolbar sitemin alexasının iyi mi düşürürüm