Alan Adını Hotmail Hesabına Yönlendirmek

Alan adınızı Hotmail hesabınıza yönlendirmek istiyorsanız bunun için kullanmanız ihtiyaç duyulan aracı bir sistem bulunduğunu belirtelim. Google arama motorundan ya da direkt olarak dnspark.net adresine girmeniz icap ettiğini belirtelim. Eğer üye iseniz işlemlerini derhal hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

Sadece değilseniz bunun için kısa süre içinde üye olabileceğinizi ve kullanıcı adınız ile şifrenizi belirleyebileceğinizi de söylemek istiyoruz. Lüzumlu data işlemlerini girdikten sonrasında oturum aç kısmına tıklayarak işlemlerinizi yapabileceğiniz panele yönlendirileceksiniz. Bu panelin üstünde değişik kategori başlıkları görmüş olacaksınız. Burada yer edinen dns hosting kısmına tıklamanız gerekmektedir. Peşinden alan adınızı eklemek için sol üst kategori çubuğunda yer edinen domain ekle segmentine tıklamalısınız.

Oluşturulan pencerede www uzantısını koymadan.com, .net şeklinde alan adınızı yazıyorsunuz. Daha sonraki aşama ise gene pencerede yer edinen şimdi ekle başlığına tıklamanız olacaktır. Peşinden alan adınızın yönlendirilmek suretiyle eklendiğini görebileceksiniz. Peşinden domainizi yönlendirmeniz için lüzumlu olan bölümle karşı karşıya kalacaksınız. İlk olarak eklemiş olduğunuz alan adının üzerine tıklayarak bu bölüme ulaşabilirsiniz. Önünüze gelen sayfa içinde kutucuklarda yönlendirmek istediğiniz ana bilgisayar ya da e-posta hesabı benzer biçimde seçeneklerle karşılaşacaksınız.

Type bölümünde CNAME segmentini işaretledikten sonrasında derhal tarafındaki kategoriye Hotmailhesabınız yazabilirsiniz. Ondan sonra bu işlemi  kaydetmeniz gerekmektedir. Bu kayıt işleminden sonrasında alan adını aldığınız hosting şirketinin sitesine giriş yapmanız gerekecektir. Peşinden hesabınıza erişim sağlamak için bilgilerinizi girmelisiniz. Bunu takiben dns düzenleme bölümünde yönlendirmenizi istediğiniz Hotmail hesabınızı burada da düzeltmeniz gerekmektedir.

Bu işlemler neticesinde artık sizde alan adınızı Hotmail hesabınıza yönlendirmiş olacaksınız. İnternet üstünden resimli ve videolu anlatımlarla bu uygulamaların iyi mi yapılacağı mevzusunda da data sahibi olabilirsiniz. Biz, bu işlemi yapabilmenizi elde eden bir tek bir internet sayfası ile ilgili sizlere güncel detayları aktarmaya çalıştık.

 

 

 

alan adını hotmail hesabına yönlendirmek hotmail hesabına yönlendirme maillerinizi hotmail hesabına yönlendirmek