Adsense Başvurum Neden Kabul Edilmiyor?

Google adsense birçok webmasterın gelir deposudur. Google Adsense’e iyi mi başvurulacağını burada anlaşmıştık. Bu yazımızda ise Adsense alamayan başvurusu reddedilen kişilere sitelerinde yapması ihtiyaç duyulan değişikliklerden ve işlemlerden bahsedeceğiz.

Ilk olarak Adsense e kabul oranının günümüzde bir fazlaca düştüğünüz söylesek yanlış olmaz. Google artık reklam verenlerine daha çok yarar sağlayabilecek kaliteli sitelerle çalışmak istiyor. Bu yüzden eskiden fazlaca kolay onaylanan hesapları elde etmek, günümüzde bir fazlaca zorlaşmıştır ve birçok şahıs bu durumdan şikayetçidir.

Google Adsense başvurusu sonrasında size ya onay mesajı ya da sitenizin yetersiz bulunduğunu belirten ve problemi genel olarak gösteren negatif bir bildiri gelir. İlk onayı geçtiyseniz esasen birçok işlemi tamamlamışsınız anlama gelir ve Adsense’sin size verdiği kodları sitenizde uygun bölgelere yerleştirip ikinci onay için beklemelisiniz. Eğer başvurunuz ilk onayı alamadıysa gelen mesaja gore sitenizde değişikliğe gitmelisiniz. Adsense in kabul etmiş olduğu sitelerin genel özelliklerinden anlatmak gerekirse; özgünlük, kalite, sitenin sayfalarında erişilmeyen herhangi bir bölüm olmaması, belli bir ziyaretçi potansiyeline haiz olması, kafi içeriğin bulunması, sitenin yazışma sayfası ve hakkımızda bölümünün bulunması vb… şeklinde sıralayabiliriz.

Siteniz yukarıda saydığımız tüm özellikleri taşıyor fakat Adsense başvurusu negatif olduysa, öncelikle problemi düzeltip sonrasında yeniden başvuruda bulunmalı, gene negatif bir cevap gelirse başvuruda bulunduğunuz GMAIL adresinizi değiştirip gene başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Ek olarak birçok site ilk onayı geçip ikinci onayı alamamaktadır. Bu genel olarak sitenin ziyaretçi kitlesinin kafi olmaması yada site sayfalarında bulunan eksiklikten kaynaklanabilir. İlk onayı geçtikten sonrasında sitenize koyduğunuz Adsense kodları gözükmeyecektir. Koyduğunuz kodlar yardımıyla siteniz Adsense tarafınca taranır ve eğer reklam politikalarına uygun bir site oluşturmuşsanız siteniz ikinci onayı da alır ve reklamlar gözükmeye adım atar.

adsense müracaat gmail google reklam