WordPress SSL (HTTPS) Yönlendirmesi

WordPress scriptlerde SSL kurulumu peşinden tüm sayfaların http protokolünden https protokolüne yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu yönlendirme yapılmadığında tema bozulmaları, sayfa hataları ve adres çubuğunda “bu adres güvenli değil” benzer biçimde hatalar alabilirsiniz.

Wordrpess SSL yönlendirme işlemi için wordpress dizininizde yer edinen wp-config.php dosyasını bir editor yardımı ile açarak  <?php  parametresinin derhal altına aşağıdaki kodu ilave ederek ana sayfanız ve tüm alt sayfalarınızın yönlendirme işlemini sağlayabilirsiniz. Yalnız bu seçenek ile Wordrpess üstünde SSL yönlendirmesi yapabilirsiniz.

if(isset($_SERVER['HTTP_SSL']))
{ 
$_SERVER['SERVER_PORT']=443; 
$_SERVER['HTTPS']='on'; 
}

Öteki Yöntem:Eğer web sitenizin muhteviyatında “http” ile yer edinen bir bağlantı bulunuyorsa ve yukarıda yer edinen işlemle yönlendirme sağlayamadısyanız, işlemini eklenti ile yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda web sitenizden eklentiden ya da temanızdan kaynaklı “http” içeren bağlantılar olabilir, bu durumda tarayıcınız ssl hatası verecektir.  Çözümü için wordrpess eklentisi ile bu yönlendirmeyi yapabilirsiniz. Bunu için worpdress eklentiler bölümünden Really Simple SSL eklentisini yükleyip etken ederek, SSL yönlendirmesi sağlayabilirsiniz.

Eklenti kurumunun peşinden, wordrpess admin paneli içinden Ayarlar > SSL kısmına erişerek, eklenti ayarlarının Settings bölümününü aşağıra yer edinen resimde olduğu benzer biçimde güncelleyebilir ve web sitenizi SSL yönlendirmesi ile kullanabilirsiniz.

Senelik 4.99$ ücretle, en uygun fiyata SSL sertifikası isimtescil.net’de  http://www.isimtescil.net/en-ucuz-ssl.aspx

WordPress – Opencart   Joomla ve ASP projeleriniz için SSL yönlendirme adımlarına bağlantılar üstünden ulaşabilirsiniz.

5









Sending

User Review


4.36
(14 votes)

ssl wordpress yönlendirme