WordPress Şifre Sıfırlama İşlemleri

WordPress tabanlı sitelerde admin şifresini sıfırlamanız gerekebilir bu şeklinde durumlarda bunun oldukca kolay bir yolu vardır. Sadece bunun için gene Cpanel’e giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilhassa devamlı bilgisayar başlangıcında oturan kişilerin yada yoğun iş stresi altında olanların çoğunlukla yaşayabileceği bir durum bu şifreleri unutmak.. Sadece bu wordpress admin şifreniz ise maalesef birazcık zor oluyor. Bu şifreyi sıfırlayabilmek için ilk olarak Cpanel’e giriş yapabilmek zorundasınız. Cpanel giriş yollarını Cpanel mail açma konumuzda anlatmıştık. Eğer bu yollardan bir tanesi işinize yaramaz ise hosting firmanız sizlere destek olacaktır..

Gösterdiğimiz yollardan Cpanele giriş yaptıktan sonrasında;

1.)Databases bölümünün altındaki PhpMyAdmin butonuna tıklayınız. 

 

 

2.) PhpMyAdmin girdiğinizde solda istediğiniz site için kullandığınız sitenin veritabanını seçin ve tarafındaki + işaretine tıklayın. 

wp_users yazısının üstüne tıklayın. 

3.) Burada user_login yazısının altında kullanıcı adlarınız sıralanacak istediğiniz kullanıcının en solunda ki düzenle butonuna tıklayınız. 

4.) Buradan user_pass yazısının solundaki Kıymet kısmını $P$BWQbTkBihjMT2x8NNM/YLojoKYxL2K0 olarak değiştiriniz. 

Şuan wp-admin’de seçtiğiniz kullanıcı adının şifresi isimtescil olarak değiştirildi. Şimdi WordPress Admin paneline giriş yapın ve kullanıcılar bölümünde şifrenizi istediğiniz bir gizyazı ile değiştiriniz..  Videolu anlarım üstünden wordpress admin şifrenizi sıfırlamak için linki takip edebilirsiniz.

slider wordpress admin şifresi iyi mi sıfırlanır ? WordPress Şifresini Sıfırlamak wordpress şifresini unuttum wp admin şifresi sıfırlamak wp admin şifresini unuttum