Wix Üzerinde Mx Kaydı Yönlendirmesi

Wix güncel hazır internet sayfası tasarım ortamlarından bir kaçının içinde yer verilmiştir. Sadece ilgili şirket üstünde bir çok servis ücretli ve yüksek fiyatlarda sunulmuş olduğu için kişiler değişik ortamların birleştirilerek kullanılmasını tercih etmektedir. İlgili bilgilendirme yazımız isimtescil.net üstünde bireysel ve kurumsal hosting sahibi olan müşterilerimizin birden fazla ortamı aynı anda iyi mi kullanabileceklerini içermektedir.

Wix sisteminde web sitenizin yayınlanmasını sağladıktan doğrusu domain name server bilgilerinizi wix üstüne yönlendirdikten sonrasında mail servis yapısına ilişik olan MX kayıtlarınızı isimtescil.net mail server kayıtlarına bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.

Bireysel hosting için kayıtlarımız;

Mail için lüzumlu A kayıtları

pop3.domainadı.uzantı —> 93.89.226.87
smtp.domainadı.uzantı —> 93.89.226.86
mx01.domainadı.uzantı —> 93.89.226.79
webmail.domainadı.uzantı —> 93.89.226.88

Mx kayıt bilgisi

domainadı.uzantı — > mx01.domainadı.uzantı Mail öncelik kıymeti 10 olarak ayarlanması gerekmektedir.

Kurumsal hosting için kayıtlarımız;

Mail için lüzumlu A kayıtları

pop3.domainadı.uzantı —> 93.89.226.137
smtp.domainadı.uzantı —> 93.89.226.136
mx01.domainadı.uzantı —> 93.89.226.135
webmail.domainadı.uzantı —> 93.89.226.139

Mx kayıt bilgisi

domainadı.uzantı — > mx01.domainadı.uzantı Mail öncelik kıymeti 10 olarak ayarlanması gerekmektedir.

Not: domainadı.uzantı alanlarının yerinde kendi domain isimlerinizin girişini yapmanız gerekmektedir. 

Wix üstünden ilgili kayıtların eklenmesi için aşağıdaki işlem adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Mail kayıt yönlendirmemizi yapmak için WİX arayüzüne bağlantı sağlıyoruz. Bu aşamada mühim bir nokta mevcuttur. Wix firmasından ücretli yapı almanız halinde domain adresiniz üstünde mail servislerini kullanabilmekte siniz.

Wix üye girişi yaptığımızda ilgili ekran karşımıza gelmektedir. Bu alan ilgili firmanın temel ara yüzüdür.  Domain menüsüne tıklayarak işlemlerimize başlıyoruz.

Domain menüsü hangi domain adresi etken ise bu bilgiyi bizlere göstermektedir.  Bu alanda yer edinen Domainleri Yönet butonu ile ilgili domain adresinin arayüzüne geçilmektedir.

Domainlerim alanı mevcut tüm domain adresleri için işlem sağlayacağınız bir ortamdır. Mail mx kaydımızı eklemek için bu alanda yer edinen Posta Kutuları kısmına tıklıyoruz.

Bu alanda Posta Kutunuzu Kurun (MX Kayıtları) Alanı sistem yapısı için en mühim bölümlerden bir tanesidir. İlgili alandan E-Posta Sağlayıcınız DİĞER olarak seçerek Mail mx kayıt bilginizin girişini yapmanız gerekmektedir. Girilmesi ihtiyaç duyulan kayıt mx01.domainadı.uzantı dır.

Mx kaydımızı girdikten sonrasında sistem üstüne mail için lüzumlu öteki kayıt bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu kayıtlar pop3, smtp, webmail ve mx01 kaydıdır.  Gelişmiş Özellikler > Dns kayıtları > A (Host) Kayıtları > DNS yi Güncelle alanı üstünde ilgili kayıtların girişi sağlanmaktadır.

Not:  Mail MX ve A kayıtlarındaki değişimler averaj 1-4 saat içinde sistemlere yansımaktadır.

Mx (Posta kayıtları) alanında daha evvelde girişini yaptığımız mx01.domainadı.uzantı bilgisinin gözükmesi gerekmektedir.
5

Sending

User Review


0
(0 votes)

Mx Kaydı Wix