WhatsApp, metin arama özelliğine yenilik geliyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, güncellemelerine devam ediyor. Kullanıcılarına rahat bir kullanım sunan WhatsApp, şimdi de gelişmiş arama özelliği ile gündeme gelmeye hazırlanıyor.

WhatsApp, hali hazırdaki programı olan metin arama hususi durumunu geliştiriyor. Metin arama özelliğine ses, fotoğraf, bağlantı ve GIF benzer biçimde özelliklerine ulaşmanız mevzusunda kolaylık sağlayacak. Peki bu yeni gelecek olan özelliği iyi mi kullanabiliriz? Metin arama kısmına tıklayarak, depolama alanında kaç tane dosya bulunduğuna dair karşınıza bir sıralama çıkacak. Karşınıza çıkan sıralama de tüm dosyalarınız gruplar halinde sıralanacak. Sıralanan listede de size gelen fotoğraf, bağlantı ve öteki paylaşımları rahatça bulabileceksiniz.

whatsApp arama

Şuan kullandığımız metin arama özelliğinde yalnız kelimeye bakılırsa arama yapabiliyoruz.  Sadece gelecek olan özellik ile depolama alanında kaç tane dosya bulunmuş olduğu listeler halinde karşısına gelmiş olarak kullanıcısına kolaylık sağlayacak. Üstelik önizleme özelliği yardımıyla aradığınız dosyayı bulmak daha da kolay hale gelecek. Daha evvel aradığınız dosyaları arama geçmişiniz de gözükecek ve istediğiniz vakit geçmişinizi kolaylıkla silebileceksiniz.

İlk olarak iOS beta kullanıcılarının kullanımı planlanıyor.

whatsapp whatsapp güncelleme whatsapp özelliği