Web Sitesinin Trafiği Nasıl Arttırılır?

Web site trafiği yüksek olan sitelere bakmış olduğunuzda, bu sitelerin informasyon veren ve geniş içeriklere haiz bulunduğunu görürsünüz. Kısaca sitenin daha çok trafik almasını istiyorsak, birçok emek harcamadan ilkin içeriğe ehemmiyet vermeliyiz.

Microsoft’un sahibi Bill Gates’in bu mevzuda oldukça güzel bir sözü vardır;content is the king” şu demek oluyor ki Türkçe manası ile “içerik kraldır”. Burada kopya olan içerikten değil, tamamen örneksiz yazılmış, daha ilkin herhangi bir sitede yayınlanıp index almamış içeriklerden bahsedilir. Kopya içeriklerle saniyeler içinde sitenizin içerik sayısını yükseltmeniz mümkündür, fakat trafik bakımından sitenize uzun solukta bir artı sağlamayacaktır.

Trafiği arttıran bir öteki husus ise sitenin güncelliğidir. Kısaca sitenizde her gün değişik mevzu başlıklarında içerikler paylaşmanız sitenizin devamlı güncel kalmasını sağlar. Google botları da güncelliği olan siteleri sevilmiş olduğu için sitenizi devamlı ziyaret eder ve içeriklerinizi indexler. Bu da her gün artan bir ziyaretçi trafiği almanıza niçin olur.

Emsalsiz içerik ve site güncelliğine ek olarak kullanılabilecek öteki hit arttırma şekilleri:

SEO emek harcamaları: Emsalsiz ve güncel bir siteniz var ise ve trafiğinizin hala kafi olmadığını düşünüyorsanız, kesinlikle sitenizin SEO sunu kendiniz yada ustalaşmış bir kişiye yaptırmalısınız. Trafiği azca birçok site SEO çalışmalarından sonrasında istediği ziyaretçi potansiyelini yakalayabilir.

Google Adwords Kullanımı: Bazı siteleri örneksiz içerikle doldurmanıza karşın devamlı güncelleme imkanınız yoktur. Bu biçim sitelere kategorik siteler, e tecim siteleri, kurumsal siteler vs… verilebilir. Bu şekilde sitelerde trafiği arttırmanın bir öteki yolu da sitenize Google Adwords vasıtası ile reklam almaktan geçer. Bu şekilde kendi reklam bütçenizi ayarlayabilir ve sitenize istediğiniz zamanlarda istediğiniz sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz. Genel anlamda satış meydana getiren sitelerde kullanılması önerilir. Diğer türlü bir bloğunuz var ise Adwords kullanmanız bir işinize yaramayacaktır.

Toplumsal AğlarDünyanın en oldukça tercih edilen toplumsal medya paylaşım platformları içinde yer edinen Instagram, Feysbuk, Twitter web sitenizin bir linkinin paylaşılması kısa sürede yüksek sayıda trafik çekmenizi destek sunar.

web sitemi iyi mi hitlendirebilirim site trafiğim oldukça azca web siteme ziyaretçi çekmek isterim