Steam’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam, dünya genelinde en oldukça kullanılan, en büyük oyun kütüphanesi. Steam‘de istediğiniz oyunu satın alabildiğiniz şeklinde, satın aldığınız oyunlarda teknik bir sorun yaşarsanız yada oyunu beğenmezseniz iade edebilme şansına sahipsiniz. Peki Steam‘den alınan oyun iyi mi iade edilir?

Steam’de oyun geri verme seçeneği son birkaç senedir etken bir halde kullanılıyor. Aslına bakarsanız aslına bakarsanız olması ihtiyaç duyulan bir seçenek. Zira öteki ürünlerde olduğu şeklinde oyunlar da geri verme şansımız bulunmalı. Satın aldığımız oyunu beğenmeyebiliriz ya da teknik olarak uygun görmeyebiliriz. Bunlar iade için geçerli sebepler.

Steam’de satın aldığınız bir oyunu geri vermek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlara uyduğunuz taktirde satın aldığınız oyunu iade edebiliyorsunuz. Aşağıdaki bu şartları sizin için hazırladık.

Steam’de Oyun İadesi Yapmak İçin Lüzumlu Şartlar

  • İade etmek istediğiniz oyunu en fazla 2 saat oynamış olmak.
  • Satın alma tarihinden itibaren en fazla 14 gün geçmiş olması.

Yukarda belirttiğimiz şartlara uyuyorsanız oyununuz için iade talebi oluşturabilirsiniz. İade talebi oluşturmak için en önce Steam’i açmanız gerekiyor. Daha sonrasında Steam’de sol üst bölümde bulunan vasıta çubuğundaki “Destek” yazısına tıklamalısınız. Oluşturulan küçük pencerede bulunan Steam Destek yazısına tıklayarak iade ekranına erişebilirsiniz. Oluşturulan pencerede son işlem yaptığınız oyunlar karşınıza çıkacaktır. İade etmek istediğiniz oyunu seçip iade için bulunan sebeplerden birini seçmeniz talebi oluşturmak için kafi olacaktır.

Talebi oluşturduğunuzda talebiniz onaylandığında taktirde 1 gün sonrasında iadeniz kartınıza yada Steam cüzdanınıza iade edilecektir.

İlgili Makaleler
  • En İyi Antivirüs Programları

  • Site Haritası Nedir VeNasıl Oluşturulur?