Spotify’da Şarkı Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu rehberde; Spotify’daki çalma listelerinde beğenmediğiniz şarkıları iyi mi gizleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Spotify’da başkalarının oluşturduğu çalma listelerindeki bazı şarkıları dinlemek istemeyebilirsiniz. Bu rehberde anlattığımız adımları uygulayarak, Spotify’da şarkı gizleme iyi mi yapılır? öğrenebilirsiniz.

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu olan Spotify uygulamasına gelen yeni bir özellik yardımıyla, dinlemek istemediğiniz yada sevmediğiniz şarkıları gizleyebilmeniz mümkün hale geliyor. Öteki kullananların oluşturduğu listelerden yeni şarkılar keşfetmeyi seviyorsanız ya da bu listeleri kaydederek müzik dinliyorsanız, dinlemek istemediğiniz bazı şarkılar içeriyor olabilir. İşte bu durumda, artık bu şarkıları dinlemek zorunda kalmayacaksınız. Gelin Spotify’da şarkı gizleme adımlarını uygulamaya başlamış olalım.

Ilk olarak ana sayfa sekmesindeki çalma listelerine ya da Kitaplığın kısmındaki oynatma listelerinden birini seçiyoruz.

Çalma sıralamasında yer edinen bir şarkının derhal sağdaki üç noktalı butona tıklıyoruz ve Şarkıyı Sakla butonuna tıklıyoruz.

İlgili Makaleler
  • En İyi Antivirüs Programları

  • Site Haritası Nedir VeNasıl Oluşturulur?

Bu adımı uyguladıktan sonrasında ilgili oynatma sıralamasında bu şarkıyı gizlemiş olacaksınız. Artık, bu şarkılar olmadan çalma listesini oynatmaya başlayabilirsiniz.

Spotify’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanılabilen bu özellikten yalnız Spotify Premium kullanıcılarının faydalanabileceğini de belirtelim. Eğer siz de çalma listelerindeki kendi müzik tarzınıza uygun şarkıları dinlemek, öteki şarkıları direkt olarak atlamak istiyorsanız bu özelliğin hoşunuza gideceğinden güvenilir olabilirsiniz.