Silinen Spotify çalma listeleri nasıl geri getirilir?

Popüler müzik dinleme platformu olan Spotify’da müzik listeleri oluşturabiliyorsunuz. Spotify’ın haiz olduğu bu müzik listelerini bilerek yada yanlışlıkla silebilirsiniz. Bu aşamada ise sizlere silinen müzik listelerini geri yüklemek için yapabileceğiniz bazı adımlardan bahsedeceğiz. Son devrin popüler içeriklerinden olan müzik dinleme servisleri aralarında çeşitli değişik özelliklere ve kabiliyetlere haiz durumdalar. Yenilikler ile hedef kitlesini canlı tutmak isteyen firmalar kullanıcı deneyimini daima en üst düzey de tutmak istiyor. Bunlardan birisi olan ve kullanıcı sayısı ile zirvede olan Spotify ise hem dünya genelinden hem de vatanımızda oldukça tercih edilen ve popüler uygulamalardan birisi diyebiliriz.

Spotify’da satın aldığınız yada derlemiş olduğunuz birçok çalma sıralaması bulunuyor. Dinlemediğiniz çalma listelerini ise silme özelliği bulunuyor. Sadece silmiş olduğunuz çalma listesini isterseniz geri getirebiliyorsunuz. Bu aşamada ise sizlere silinen Spotify çalma listesini iyi mi geri getirebileceğinize bakacağız.

Spotify, silinen müzik listelerini geri getirmek

  • Spotify’da eski çalma listenizi geri getirmek için web tarayıcısına girmeniz gerekiyor. Sonrasında Spotify sitesine ulaşarak buradan hesabınız ile oturum açın.
  • Oturum açıktan sonrasında gelen sayfada sol bölümde çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu seçenekler içinde ise “Çalma listelerini geri getir” kısmını görmüş olacaksınız.
  • Bu bölümde çalma listelerinizin adı, silme zamanı ve içeriğine yönelik bilgileri görmüş olacaksınız. Geri yüklemek için ise listenin yanında yer edinen “Geri Yükle” butonuna basmanız gerekiyor.
  • “Geri yüklendi” yazısı geldiğinizde çalma listeniz Spotify hesabınıza geri yüklenmiş olacaktır.

Popüler müzik dinleme servisi olan Spotify’ın son olarak 3 aylık parasız Premium üyelik kampanyası başlattığını belirtelim. YouTube Music’in pazara giriş yapması ile birlikte hareketlenen pazarda popülerliğini yitirmek istemeyen Spotify, bu aşamada yenilikler ile kullanıcılarını kendisinde tutmayı hedefliyor. Bakalım şirket daha ne şeklinde yenilikler sunacak göreceğiz.