Google Maps Api Key

Mobil cihazlarınızdan internete bağlandığınızda yapabileceklerinizin sınırı olmadığını bilirsiniz fakat kullanımı için kılavuza gereksinim hissedebilirsiniz. Google Haritalar, Google sunucusunun bir hizmetidir. Bu programla üç boyutlu olarak dünya haritası üstünde istediğiniz tüm ülkelere, bölgelere, şehirlere, mahallelere ve sokakların detaylarına kadar keşifler yapabilir. Bulunduğunuz konumu işaretletilir, fotoğraf ve içerikler ekleyebilirsiniz.

Bu program web tabanlı ve gelişmiş bir haritalama sistemidir. Google Haritalar uygulamasına akıllı aygıt kullananların, en rahat durum olarak günlük yaşantıda adres bulmak yada trafiğin yoğun olduğu bölgeleri saptamak için çoğunlukla başvurduğu görülmektedir. Google Haritalar’ı yada altyapı hizmetlerini kullanabilmeniz için bir koda kısaca numaraya gereksinim duyarsınız, bu koda Api denir. Api belirli bir sayıya kadar Google tarafınca parasız verilmektedir. Api ile bir Google Maps uygulamasında kullanılan içeriğin, değişik bir internet sayfasında kullanılan projelere uyarlabilirsiniz. Google uygulamalarının elde etmiş olduğu hizmetleri web sitenize uyarlamak ve projenizde kullanmak için Google Maps Api Key’e gereksinim duyarsınız. Şu demek oluyor ki Google api key için Google hizmetlerine erişimi elde eden bir tür anahtar diyebiliriz.

Google Maps Api Key alma

Google’ın sunmuş olduğu hizmetler içinde Api konsolu üstünde api anahtarı uygulaması vardır. Kullananların kendi web sitelerinde Google Maps hizmetlerinden faydalanabilmeleri için google maps api key almaları zorunludur. Google hizmetleri tarafınca desteklenen bir takım API mevcuttur. Eğer Google Haritalar’ı kendi web sitenizde görüntülemek ve projelerinizde kullanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey google maps api key almaktır. Belirli bir sayıya kadar bu hizmet ücretsizken, kendi sorgusuna haiz web sitelerinde kullanmak için ücretli alabilirsiniz. 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle, Google haritalar, rotalar ve bölgeler için yeni bir ödeme şekli ve planı yürürlüğe girmiştir. https://code.google.com/apis/console adresine giderek Google hesabınızdan giriş yaptıktan sonrasında Console’da belirtilen yönergeleri takip ederek lüzumlu olan “maps api key alma” işlemini tamamlamış olmuş olursunuz. Console yönergelerinde almak istediğiniz api ile ilgili bilgiler, takip etmeniz ihtiyaç duyulan yollar ve ulaşmanız ihtiyaç duyulan sunuculara giden bağlantılar mevcuttur. Siz yalnız Console yönergelerini izlemelisiniz.

Google hizmetlerinin uygulamalarını güncel meblağ. Geniş bir hizmet yelpazesine haizdir. Google Haritalar uygulaması günlük yaşantımızda kolaylıklar sağlamaktadır. Bu uygulama yardımıyla dünyada birçok ülkenin değişik bölgelerini keşfedebilir, tarih içeren sanat müzelerinin bölgeleri bulabilir ve organik doğa parklarının nerede olduğu hakkında düşünce edinirken kültür gezisi yapabilirsiniz.

Google Api Key google maps Google Maps Api Google Maps Api Key maps