Google Keep Nedir ?

Google Keep, dünyaca meşhur arama motoru Google tarafınca geliştirilen rahat, süratli ve kullanışlı bir not alma servisidir. Google Keep’i hem Android cihazlarınızda hemde bilgisayarlarınızda kullanabilmeniz büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Temel mantığına baktığımızda yalnız not alma işine yarasada bu bilgisayar yada Android öteki cihazları sıkça kullanan kişiler için yaşamı oldukça kolaylaştırmaktadır. Yazılı not alma, resimli not alma, sesli not alma ve onay sıralaması (checklist) şeklinde değişik türde not almanızı elde eden çeşitliliği ile kullanılabilirliği arttırmaktadır ve her türlü ihtiyacınıza yanıt vermektedir.

Bilhassa mobil-desktop entegrasyonu yardımıyla bilgisayardayken aldığınız notu sonrasında kolaylıkla telefonunuzdan görebilir, değiştirebilirsiniz. Bu sayede notlarınız devamlı yanınızda olur ve asla kaybolmaz. Google Keep’i masaüstü bilgisayarınız için eklenti tarzında buradan indirebilirsiniz. Android cihazlarınız ise marketteki Google Keep uygulamasını indirebilirsiniz..

Uygulamaları açtıktan sonrasında gmail hesabınız ile giriş yapmanız senkronizasyon için kafi olacaktır. Ondan sonra görüntülü, sesli, yazılı notlar oluşturabilir yada onay listeleri hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte çeşitli görsel ayarlarla yazı renklerini vs. ayarlayabilirsiniz. İşlevselliği unutulmayan bu uygulama bununla beraber oldukça küçük bir yer kaplamaktadır.

google keep iyi mi kullanılır google keep senkronizasyonu keep nedir