Dijital Pazarlamacılar İçin 6 Görsel İçerik Oluşturma Sitesi

Dijital pazarlamacılar, toplumsal medyacılar ve hatta SEO uzmanlarının dahi yararlanacağı 6 görsel içerik üretme sitesini sizler için sıralayacağım. Bu yazıdan sonrasında ben niçin bu tarz şeyleri bilmiyordum diye kafanızın etini yiyebilirsiniz.

1- Canva.com

Benimde kullanmış olduğum parasız web tabanlı grafik dizayn uygulamasıdır. İçinde yüzlerce materyal tasarım bulunuyor. Bu tasarımları özgünleştirerek web sitelerinize profesyonellik, toplumsal medya hesaplarınıza ise canlılık katabilirsiniz.

Canva‘nın kolaylık elde eden en mühim tarafı sürükle bırak dizayn arayüzüne haiz olmasıdır. Bu arayüz yardımıyla tasarımdan anlamış olmayan şahıs bile fazlaca mükemmel tasarımlar ortaya çıkartabilir. Web tabanlı uygulama parasızdır, yalnız daha çok tasarım ve görseli kullanmak isterseniz cüzi bir tutarı ödeyeceksiniz.

2- PiktoChart.com

Parasız görsel oluşturma sitelerinden biriside PicktoChart’dir. Canva benzer biçimde sürükle bırak dizayn uygulamasına haiz olan PicktoChart ile infografikler, sunumlar ve raporlar oluşturarak iş hayatınıza daha fazlaca profesyonellik katabilirsiniz.  Web tabanlı uygulamayı kullanırken parasız araçlardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.  Daha fazlaca tasarım materyalini kullanmak için aylık 15 ve 29 dolarlık paketleri seçebilirsiniz.

Dijital pazarlama uzmanlarının çoğunlukla kullandığı bu web uygulaması hakkaten sizlere profesyonellik anlamında fazlaca şey katacaktır. Adobe programlarıyla uğraşmak istemeyenler için olmazsa olmaz bir uygulama olacaktır.

İlgili Makaleler
  • En İyi Antivirüs Programları

  • Site Haritası Nedir VeNasıl Oluşturulur?

İçeriklerinizi oluşturduktan sonrasında JPG ve PNG formatıyla indirebilirsiniz. Yalnız PDF formatıyla indirebilmeniz için premium üyeliğe geçmeniz gerekmektedir.

3- Stencil

Canva benzeri sitelerden biriside Stencil. Stencil’da tecrübe etme olarak sizlere 10 hak veriyor. Bunun sonucunda eğer beğenirseniz aylık paketler ile devam edebiliyorsunuz. Aylık $9 paketle kullanıcılar orjinal tasarımlar çıkartabiliyorlar. Eğer beğenmezseniz 7 gün içinde paranız iade.

4- PicMonkey

Alternatif siteler PicMonkey ile devam ediyor. Yaratıcı örneksiz grafiklerinizi bu site ile online olarak yapacabileceksiniz. PicMonkey.com ile 7 günlük parasız denemenizi yaptıktan sonrasında 3 ve 4 dolar benzer biçimde bir ücretle üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

5- BeFunky

Be Funky ile öteki tasarım araçlarından değişik olarak bilgisayarınıza bir fotoğraf editör programı kurmadan online olarak fotoğraflarınıza efekt verip düzenleyebilirsiniz. Dijital pazarlamacıların bu uygulamada en fazlaca işe yarayacak kısmı “tasarımcı” bölümüdür.

Bu bölümde hazır tasarımlar üstünden sürükle mantığıyla yeni içerikler çıkartabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu şekilde toplumsal medyada ve web sitelerinde içerik probleminize bir kısım çözümler getirmiş olmuş olursunuz.

Premium üyelik fazlaca cuzi bir ücretle karşımıza çıkıyor. Eğer free gibi olmaktan memnun kalırsanız premium’a geçmekten çekinmeyin. 1 aylık kullanım tutarı $4.95 olmasına karşın senelik kullanım taahhüdü veren kişilere bu ücret $2.91. Doğrusu %40 kar elde ediyorsunuz.

6- Easel.ly

Daha fazlaca infografik üretmek isteyen tasarımcıların seçtiği bir web uygulaması olan Easel.ly hakkaten infografik sektörünün başını çekiyor diyebiliriz. Hazır tasarımların siz değerli üyelerimizin düşüncelerine esin vermesi rahatlığıyla mükemmel infografikler çıkartarak içeriklerinize zenginlik katabilirsiniz.