Çok Pahalı Akıllı Telefon Almaya Değer Mi ?

Bildiğiniz benzer biçimde günümüzde akıllı telefonların tutarları devasa yükseklikte bir seviyeye geldi. Dolar kurundaki yükselişler olsun, firmaların satış politikaları olsun bu fiyat artışına etken olarak gösterilebilir. Geçtiğimiz günler insanoğlu tarafında oldukca sevilen telefon markalarından Apple ve Samsung marka telefonlarda bazı zamlar meydana geldi. Bilhassa Iphone fiyatlarının 9000 TL lere yaklaştığını görüyoruz.

Eğer hakikaten en üst düzey telefon deneyimi yaşamak istiyorsanız ve telefona verecek oldukca paranız var ise tabikide Amiral gemisi telefonları alabilirisiniz fakat düzgüsel bir kullanıcıysanız,telefona verecek fazla bütçeniz yoksa, günlük işler ve arada küçücük oyun oynamak amacınız var ise ve telefondan oldukca fazla bir beklentiniz yoksa uygun fiyatlı 1000-3000 TL aralığında ,isteğinize nazaran 1000 TL altı telefonları da tercih edebilirsiniz.

Paralel ithalat telefonlar ve ülkede firmaların resmi olarak sattığı telefonlara gelecek olursak aralarındaki en büyük fark sundukları güvence hizmetidir. Paralel ithalat telefonlar türkiyede resmi olarak satılan telefonlara nazaran oldukca daha uygun fiyatlı olabilir fakat güvence noktasında resmi firmalar kadar iyi hizmet veremedikleri için bu mevzuda sorun meydana gelebiliyor. Fakat paralel ithalat ile satılan telefonlar türkiyede bulunmayan yalnız yurt haricinde bulunan telefonlar da olabiliyor.

Pahalı (Amiral Gemisi) telefonları donanım,kamera, tasarım, performans, ekran vs. özellikleri olarak daha iyi telefonlardır. Bilhassa kamera ve performans, oyun mevzusunda öteki düzey telefonlara nazaran açık ara daha iyi bir performans sergileyebiliyorlar. Fakat artık orta düzey telefonlar eskiden olduğu benzer biçimde kalitesiz tasarım ve düşük donanım özellikleri yerine daha şık tasarımlar ve donanım mevzusunda belli bir kalite seviyesine sahiptirler. Eğer bir telefondan devasa yükseklikte bir beklentiniz yoksa günlük kullanım işleri, küçücük oyunlar vs. için uygun fiyatlı telefon modellerine göz atabilirsiniz.