Adsense Nedir ?

Adsense, dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google’ın geliştirdiği website sahiplerinin para kazanmasına destek olan bir servistir. Şuandaki website sahiplerinin gelir kanallarına baktığımızda bunun en yüksek oranı reklamlardan elde edilmektedir. Reklam kanalında ise en yüksek paydaya gene Adsense haizdir.

Peki Iyi mi İşler ? Kimler Adsense’den Para Kazanabilir ?

Google tüm website sahipleri için geliştirdiği bu serviste aslen reklam verenlerle website buluşturma benzer biçimde bir aracılık hizmeti görüyor diyebiliriz. Eğer reklam vermek istiyorsanız Adwords Nedir servisi yardımıyla reklam alanlarınızı yazılarını ayarlayıp reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz ve aylık-günlük-haftalık benzer biçimde bir kiralama bedeli söz mevzusu değil bir tek reklamlarınıza tıklandığında sizden para kesilmektedir. Reklam vermek değilde almak istiyorsanız websitenizin herhangi bir yerinde reklam yayınlamak istiyorsanız ise Adsense servisini kullanabilirsiniz. Gene aynı ödeme yöntemini düşünebilirsiniz şu demek oluyor ki reklamlarınızı siteye eklediğiniz süre kişiler reklama tıkladıkça size ücret gelmektedir. Bu biriken ücretleri detaylı raporlar halinde adsense hesabınızda görebilir ve Türkiye için 200 Tl üstü birikiminizde paranızı çekebilirsiniz.

Google Adsense’in belirli kuralları vardır ve bu kurallara uymadığınızda sert cezalarla karşılaşabilirsiniz. Mesela içeriklerinizin emsalsiz ve yasal olarak herhangi bir telif hakkı ihlal etmemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra reklam yerleşimlerinizin aldatıcı olmaması gerekir benzer biçimde koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar hem reklam veren şahıs için hemde reklam gösteren kişiler arasındaki adaleti sağlamak için zorunludur ve dikkat edilmektedir. Bir siteniz ile adsense başvurusunda kabul edilirseniz istediğiniz  tüm yukarıdaki koşulları elde eden sitelerinizde reklam yayınlayabilirsiniz.

adsense koşulları nedir adsense iyi mi çalışır Adsense nedir