2014′ ün En iyi WordPress Güvenlik Eklentileri

İnternet dünyasının kim bilir en etkili yazılımlarından birisi olan WordPress’in her gün yeni bir açıkla, saldırıyla karşılaşmaması ihtimaller içinde değil. Eğer güvenlik mevzuları ile ilgileniyorsanız WordPress benzer biçimde bir sistemin temalardan yada eklentilerden yada kendi giriş panelinden vs. meydana gelen güvenlik açıklarından dolayı saldırılar aldığını biliyorsunuzdur.

Böylesine geniş yelpazeye haiz bir yazılımın dolayısıyla devamlı güncellemelere ihtiyacı oluyor. Tüm bu açıkları WordPress kapatsın bizim eklentilerimizide o denetim etsin temamızı da diye beklersek sitemizi aniden default ayarlarla bulabiliriz. Evet WordPress kendi yazacağınız scriptlere nazaran muhtemelen daha güvenilir olacaktır. Sadece şu var ki WordPress’te de güvenlik mevzusu bizim ellerimizdedir.

Bu yazımızda sizlere WordPress’in En iyi Güvenlik Eklentilerinden bahsedeceğiz:

Acunetix WP Security — Resmi Bağlantı

İlk önereceğimiz eklenti olan Acunetix değişik değişik işlemler ile size destek olan güvenlik eklentisidir. Bu eklenti ilk olarak veritabanınızın, admin panelinizin ve kayıtlı şifrelerinizin korunmasını ve açıklarının kapatılmasını sağlar. Bununla beraber WordPress versiyonunuzun gizlenmesini sağlar ve herhangi bir gelen saldırıda WordPress versiyonunuzun saklanmasını sağlar. Bununla beraber dosya izinlerinide eklenti üstünden yapabilirsiniz.

Login Lockdown — Resmi Bağlantı

Bu eklenti direk olarak giriş panelinizi koruma altına almanıza destek olan bir uygulama . Bu eklenti sitenize giriş halletmeye çalışan IP’leri kaydetme özelliğine haizdir 3 kere gizyazı aynı IP üstünden yanlış girilirse sistem kendini kilitler. Bu kilitleme süresini siz eklenti ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Varsayılan kilitleme süresi 60 dakikadır.

Bad Behavior — Resmi Bağlantı

Bu eklenti spam karşıtı bir eklentidir. Spam dendiğinde WordPress’in kaçınılmazı spam yorumlar aklınıza gelecektir. Doğal ki bu eklenti bu yorumları engelliyor bunun yanı sıra siteye gelen spam hitleride engelliyor ve tehdit içeren kişilerin siteye girişini engelliyor.

teknoloji wordpress güvenlik arttırmak wordpress güvenlik eklentileri wordpress güvenlik önlemleri wordpress spam eklentileri